שתף קטע נבחר

פרס: אי-אפשר למנוע מהמתנחלים לבנות

במסיבת עיתונאים בלונדון הביע המשנה לראש הממשלה תמיכה בהמשך הבנייה בהתנחלויות, במיוחד נוכח נסיון העבר בפינוי רצועת עזה. "אי אפשר להעניש את מדינת ישראל פעמיים - מצד אחד ירי קסאמים, ומצד שני ענישת המתנחלים. לא ניתן לעצור מהילדים של המתנחלים לבנות את בתיהם"

המשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, מביע היום (ה') תמיכה בהמשך הבנייה בהתנחלויות. "הניסיון של הפינוי מעזה גרם לדעת הקהל בישראל שלא להתייחס להתהליך השלום ברצינות. אי אפשר להעניש את מדינת ישראל פעמיים - מצד אחד ירי קסאמים, ומצד שני ענישת המתנחלים. לא ניתן לעצור מהילדים של המתנחלים לבנות את בתיהם, וזו אחת הבעיות של אולמרט, ובעבר של רבין, ברק וגם בגין".

 

את הדברים אמר פרס במסיבת עיתונאים שכינס במלון ריץ, במהלך ביקורו בלונדון. הוא הביע תקווה שלאחר פרישתו של

טוני בלייר מראשות ממשלת בריטניה, הוא יגיע למזרח התיכון כדי לסיע בקידום תהליך השלום באזור. "אנחנו מעריכים את יחסיו הטובים של טוני בלייר עם הפלסטינים ועם מדינות אחרות. לא מתפקידי לומר לו מה לעשות, הוא יכול לעשות את הבחירות שלו, אבל הייתי רוצה לראות אותו מעורב במזרח התיכון מאחר שהוא באמת רוצה לראות שלום באזור", אמר פרס.

 

במסיבת העיתונאים חזר ואמר פרס כי ראש הממשלה אולמרט לא ייפגש עם אבו מאזן, אלא רק לאחר שחרורו של גלעד שליט. "למחרת יום השחרור תהיה פגישה בין אולמרט לאבו מאזן, ויהיה שחרור גדול מאוד של אסירים כמחווה של רצון טוב", הוא הצהיר.

 

לדבריו, מנהיגות חמאס בדמשק ובראש חאלד משעל, מהווים מכשול למשא ומתן. פרס טען כי סוריה, שמארחת את חמאס, צריכה להפעיל עליו לחץ על מנת לעזור להחזור לשולחן הדיונים.

 

על חזונו למזרח התיכון אמר פרס כי בעידן של כלכלה עולמית, הוא היה רוצה לראות פרויקט כלכלי אשר יפעל במקביל לתהליך המדיני במטרה ליצור תעסוקה והון באזור.

 

על ידי כך , אמר פרס, ניתן יהיה לחזק את האינטרסים המשותפים על מנת ליצור אינטרסים אזוריים וכך להקטין את הסיכוי למלחמה בעתיד. לדבריו, ארגוני הטרור יימנעו מלפגוע ביוזמה כלכלית שתשפר את הכלכלה באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. רוצה את בלייר בארץ
צילום: איי פי
צילום: איי פי
איתמר. ממשיכים לבנות
צילום: איי פי
מומלצים