שתף קטע נבחר

המשטרה צפויה להמליץ: קצב - לדין

בתוך ימים אחדים יועבר חומר החקירה בנוגע לנשיא לפרקליטות, עם המלצה להעמיד לדין את האזרח מספר אחת

המשטרה צפוייה להמליץ בימים הקרובים על הגשת כתב אישום כנגד נשיא המדינה משה קצב, כך נודע אמש (יום ד') ל-ynet. בתוך ימים ספורים יקבלו בפרקליטות את מלוא חומר החקירה בנוגע לפרשות הנשיא. קולות רבים קוראים לנשיא לקבל החלטות קשות בעקבות ההמלצה.

 

לאחר קבלת החומרים יצטרכו בפרקליטות המדינה לשבת על המדוכה ולהכריע במהרה בנוגע להגשת כתב האישום. לפי שעה, אין עדיין החלטה כיוון שחומר הראיות לא נבחן במלואו.

 

כבר במהלך חקירתו של הנשיא בחשד לעבירות מין אמרו ל-ynet גורמים במשטרה כי נראה שלא יהיה מנוס מלהעמידו לדין. זאת, בין היתר בשל ריבוי התלונות. עוד אמרו כי יש ראיות לכאורה להגשת שלושה כתבי אישום. אלא שהמצב החוקי אינו מאפשר להעמיד לדין את נשיא המדינה. "חוק יסוד: נשיא המדינה" מאפשר העמדה לדין של נשיא רק אם פסק מלכהן.

 

בעקבות החקירה התלהט באחרונה הוויכוח האם הנשיא צריך להשתתף בפתיחת מושב הכנסת. ייתכן שהוויכוח יוכרע אם וכאשר תגיש המשטרה המלצה להעמיד לדין את קצב.

קצב עצמו משדר "עסקים כרגיל" וממשיך לנהל את ענייניו, למרות עננת החשדות הכבדים המרחפת מעל ראשו. ביום חמישי שעבר אף השביע את השופט אליעזר ריבלין למשנה לנשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, בטקס ממלכתי בבית הנשיא בירושלים. זאת לאחר שביום השבעתה של בייניש ביקש קצב להכריז על "נבצרות זמנית", ולכן לא הופיע.

 

השבוע אמרו ל-ynet גורמים המקורבים לחקירה שיש תשתית ראייתית לכאורה בשלוש עבירות נגד הנשיא בנושא עבירות המין, תיק האזנת סתר והפרת אמונים. עם זאת מציינים הגורמים כי בימים אלה שוקד צוות החקירה על השלמת איסוף ראיות בנושא חשד להאזנת סתר והפרת אמונים.


פורסם לראשונה 05/10/2006 20:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בדרך להכרעה. קצב
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
המתלוננת נגד הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים