שתף קטע נבחר

עלו ברשת: ציורי אבק

אמנות על מכוניות מאובקות, ללמוד על כדור הארץ, גולשים מכל העולם, אתר לשמאליים, עזרה במילוי הטוטו, ציור ענקי, רקעים לשולחן העבודה, להיטים של הביטלס, וכרגיל: הסרטונים שמסתובבים ברשת

הפייבוריט: הכדור ואנחנו

מקבץ נפלא של אתרים ושירותים מקוריים, המציגים היבטים שונים של מידע על כדור הארץ

 

מידע נוסף ב-Google-Earth – שירות חדש של גוגל-ארת' מאפשר להציג על גבי סרגל הכלים הצדדי רבדי מולטימדיה, שמקורם בספקי מידע שונים. השירות הזה יציף אייקונים של ספקים, שיאפשרו למשתמשי התוכנה לקבל עוד מידע עדכני על האזור בו הם מעיינים.

 

כך, למשל, מספקת תוכנית איכות הסביבה של האו"ם נתונים עגומים ותמונות המשקפים פגיעה מתמדת לאורך 30 שנה ב-100 אתרים בעולם – מכריתת יערות הגשם באמזונס ועד התייבשותה של ימת ארל ברוסיה.

 

רשות הגנים הלאומיים של ארה"ב מספקת מידע על הפארקים שהיא מתחזקת ועל מסלולי הטיול הארוכים שם. רשת הטלוויזיה דיסקאברי מוסיפה קטעי וידאו לאטרקציות המופיעות על המפה, ומכון ג'יין גודול מאפשר ביקור מצולם ודיווחים יומיים מהבלוג של פארק השימפנזים גומבה. יפה.

 

גיאוגרפיה עם גוגל – ואם כבר גוגל: אתר חדש של מט"ח מאפשר למשרד החינוך להכליל בתוכנית הלימודים שיעורי גיאוגרפיה אקטואליים, בעזרת שכבות מידע שקושרו לתוכנת Google-Earth. הנושא הראשון שנבחר לצורך זה הוא המלחמה האחרונה בלבנון, וילדים ובני נוער יוכלו ללמוד על האזור, המדינות המעורבות, הנופים והיישובים המרכזיים בעזרת טיסה נמוכה ב-גוגל-ארת' ו"נחיתה" באתרי העימות העיקריים.

 

עד הכיכר – שימו לב לאתר המדהים הזה, המאפשר לכם לצפות בכל נקודה בעולם ממעוף הלוויין: לחצו על העכבר, גלו את מפת העולם, גלגלו את גלגלת הזום, ותופתעו גם אתם מהתוצאות.

 

התמונה מתעדכנת ומתחדדת בתוך שברירי שנייה, ומאפשרת לכם לצפות ביבשות ובימים כפי שמעולם לא יכולתם, עד לנקודה שבה אין ללוויין נתונים ברזולוציות נמוכות יותר. (שלח: אלי טובולסקי).

 

עולם מיניאטורי - מצגת פלאש יפהפיה ועצובה למדי, שמנסה להמחיש מה היה קורה אם היינו מצמצמים את אוכלוסיית העולם כולו ל-100 אנשים בלבד, בכפר קטן, אך בנאמנות לנתונים סטטיסטיים ולדמוגרפיה העולמית. המצגת הזו מוכיחה בצורה נחרצת שגם העניים ביותר שבינינו – עדיין נחשבים עשירים יותר מרוב אוכלוסיית העולם. עצוב, אבל נכון. (שלחה: נועה בן שבת).

 

העולם של חנן – חנן כהן, מאושיות הרשת העברית, מנסה ליצור אתר תקדימי: כתובת אחת, שבה יבקרו ויירשמו גולשים מכל מדינה בעולם, כאשר המטרה המוצהרת היא לפחות גולש רשום אחד מכל מדינה. כבר עתה מציג האתר נרשמים מ-75 מדינות שונות, אבל המצב לא משהו, שכן נדרשים גולשים רשומים מ-145 מדינות נוספות. קדימה, תפיצו. (שלח: חרמון).

  

כותרת: השימושיה

מקבץ של אתרי שירות חדשים ויעילים:

 

גוגל סקאץ'-אפ – תוכנה חדשה ומרשימה מבית גוגל לציור והדמיה תלת ממדית, שמאפשרת יצירת מודלים, עיצובים ותוכניות ארכיטקטוניות. התוכנה ניתנת להורדה חינם. (שלחה: נועה בן שבת).

 

יד שמאל – אתר מקיף ראשון לאיטרי יד ימינם, המביא מידע רב על שמאליים מפורסמים, רקע על ההתנכלות לשמאליים בהיסטוריה, טיפים ורעיונות לפתרונות של מצבים שגרתיים, קטלוג של מוצרים ופטנטים שימושיים, וקידום יוזמת "יום השמאליים הבינלאומי" שצוין ב-13 באוגוסט האחרון.

 

ארגונומי – אם העיניים שלכם יבשות וכאובות והגב שלכם תפוס אחרי יום עבודה – תשמחו לגלות באתר הזה המלצות לעבודה נכונה במשרד, סרטוני הדרכה לפעילות גופנית למי שעובד בסביבה ממחושבת, מניעת כאבים בפרק כף היד ובצוואר, ועוד. את האתר הזה הקימו בני הזוג דלית וגיל בן-טובים, שניהם בעלי ניסיון וידע בתחום הפיזיותרפיה והטיפול בפציעות.

 

זה טופס – תוכנה חדשה וחינמית, שמקלה על ממלאי טופסי טוטו שיטתיים בעזרת הדמיית תהליך קבלת ההחלטות האישי ושיפור תהליך המילוי של הטורים. התוכנה חוסכת זמן יקר, ולא מחייבת הבנה בכדורגל או בסטטיסטיקות, ומאפשרת שמירה של הניחושים בקובץ אקסל או הדפסה ישירה על גבי טופס טוטו. (שלח: דן דקל).

 

הום-דוג – אתר חדש שהקימה ומפעילה בהתנדבות קבוצה של חובבי כלבים מתל אביב, במטרה למצוא בתים חמים לכל הכלבים בכלביה העירונית. האתר מציג תמונות ומידע על כל כלב בכלביה, ומפרסם גם מאמרים ומידע מקצועי על גידול ואילוף בעלי חיים.

 

המדליקיה

והנה כמה אתרים מקוריים, משחקים, ודאחקות מקוונות:

 

חשיפה ארוכה – הכתובת הזו מפנה אמנם למאמר ביקורת, אבל מאפשרת לנו להסב את תשומת לבכם לאמנות הייחודית של הצלם הגרמני מייקל ווסלי, שהוזמן בידי המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (מומה) לתעד את מהלך השיפוץ וההרחבה שלו.

 

ווסלי התקין ארבע מצלמות מסביב למוזיאון, ובמהלך אחד של חשיפה ארוכה בת שלוש שנים, יצר שלוש עבודות מדהימות, שמציגות את כל השינויים והדינמיות של הפרויקט במשך שלוש שנים - על גבי תמונה אחת. מדהים. (שלח: גבי מנשה).

 

פיקסל ארט – וכזה, באחריות, עוד לא ראיתם: ציור ענק, שמאלץ אתכם לגלול עוד ועוד ועוד את המסך שלכם – למעלה ולצדדים, כדי לחזות באלפי הפרטים הקטנים ביצירה הזו, שמציגה מערך חיים אנושי שלם. יפהפה ומדהים. (שלח: יונתן ילון).

 

הדסקטופ העתידי - בלינק הזה לחצו על אנטר, ודפדפו עם החצים למטה מימין כדי לעיין בכל ההצעות לדסקטופים. תשמחו לגלות שבמקום סתם תמונה סטטית של הילדים, העתיד יאפשר לדסקטופ שלכם לזוז, לשיר ולשחק. (שלחה: קרין אלון).

 

אקס פי אלף – וזו גלריה קטנה של אופציות לרקעים יפהפיים לאקס-פי. נחמד. (שלח: שרון).

 

אמנות באבק – שימו לב לאמנות המוטרפת הזו: האיש המשועמם הזה מצייר על חלונות אחוריים מכוסי אבק של מכוניות, לא פחות. (שלחה: נטע-לי פרוינד).

 

בלדה לשופט – והנה מאור לין המשיגינע חוזר עם גרסה משלו לשיר ידוע. הכינו את העגבניות. (שלח: איתי).

 

חרוזים בשקל – וזה שירות חדש ומגניב להזמנת ברכות אישיות, נאומים ודרשות למסיבות, בר מצוות וחתונות, והכל בחרוזים. המחירים – מ-120 לעמוד לדרשת בר מצווה ועד 1000 שקלים לחבילת נאומים הכוללת את דרשת בר המצווה, נאומי ההורים והברכות מהאחים והאחיות.

 

ביטלמניה – ולסיום: הנה תשעה מהלהיטים הגדולים של הביטלס. תהנו. (שלח: דני).

 

חדש בטיוב

והמקבץ השבועי מהווידאואים הכי שווים ומצחיקים ששלחתם אלינו מיו-טיוב, גוגל-וידאו ופליקס:

 

מוח מופלא – בואו להכיר את סטיבן ווילטשייר, שעד גיל חמש לא ידע לדבר ועדיין הוא חי בעולם משל עצמו ומתקשה בתקשורת בינאישית. ועדיין – מוחו של סטיבן הוא חידה מדהימה: הצעיר הזה מסוגל לזכור בפרטי פרטים כמויות אדירות של מידע ויזואלי. על מנת להמחיש זאת, צוות חוקרים לקח את סטיבן לטיסה בשמי רומא, ואחרי שלושה ימים התבקש לצייר את העיר, כפי שראה אותה מלמעלה. התוצאה פשוט עוצרת נשימה, והסרטון הזה ממחיש זאת טוב יותר מאלפי מילים. (שלחה: נועה בן שבת).

 

אמא, אני נופל – ילדים, תנו לאמא להציץ בקליפ הזה לפני שאתם יוצאים ללונה פארק או ליורודיסני: תיעוד חצי מזעזע של אמא וילד רתומים לכיסאות באחד ממתקני השיגור של פארק הרפתקאות. האמא מבסוטית ומשוכנעת שהילד היסטרי כי זה מרגש, והילד צורח בטירוף כי כמעט עף מהמושב. נו, לא ממש מצחיק. (שלחה: נועה בן שבת).

 

עוד פופ – קטע סאטירי משנת 1983 שבו קורעים טוביה צפיר ודובי גל (הוא "דייב ווייב") את תוכנית הפופ היחידה בטלוויזיה באותן שנים – עד פופ, בהנחייתו של אהוד מנור המנוח. (שלח: שי ספיר).

 

הבנות של אחמדינג'אד – אלה תמונות ממסדר הסיום של קורס שוטרות באיראן, שמזכיר משהו כמו כינוס מפחיד של נינג'ות שחורות. (שלחה: נועה בן שבת).

 

אירוע גבולי – והקטע הזה כה מגניב, ששווה להפיץ אותו לכל החברים שלכם בעולם: חייל ישראלי ניצב על רמפת שמירה, ומשעשע חבורת ילדים שמצטופפת מולו, מעבר לגדר התיל. אין יופי במלחמה, אבל הקטע הזה אנושי ומקסים. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום לנקות
מוצאים להם בית
מומלצים