שתף קטע נבחר

ויכוח בנורווגיה: האם בנים יחוייבו להשתין בישיבה?

נורווגיה סוערת בעקבות מחלוקת סביב בתי שימוש והטבע הגברי, כך דיווח אתמול (א') אתר העיתון האוסטרלי ה"אייג'". הפרשה החלה כאשר מנהלת בבית ספר יסודי במדינה ביקשה לאסור על ילדים להטיל את מימיהם בעמידה.

 

אנה ליסה גיול, מנהלת בבית הספר בעיר כריסטיאנסנד שבדרום המדינה, רצתה להטיל את האיסור בעקבות תלונות המנקים על כך שהילדים לא מכוונים כראוי. אולם הצעד הכעיס פוליטיקאים מהימין הקיצוני, שטענו כי מדובר בטשטוש ההבחנה האלוהית בין המינים.

 

"אם לא יותר לילדים להשתין בצורה הטבעית שבה עשו זאת במשך דורות, אז מדובר במתקפה על יצירי הבריאה של אלוהים", אמר ראש מפלגת הצדק והסדר, וידאר קלפה.

 

הוויכוח פרץ לאחר שהמנהלת גיול פנתה בכתב להורי התלמידים וביקשה מהם שישקלו את הצעתה. "עלינו לנקות הרבה מסביב לאסלות השירותים, וזה מתחיל לעלות לנו על העצבים", כתבה. "דונו בבית אם כדאי שהילדים יישבו כאשר הם הולכים לשירותים".

 

ננסי באקה, אמו של ילד בן שבע הלומד בבית הספר, התרגזה וטענה כי בית הספר מנסה לבטל את כל החינוך הטוב שהקנתה לילדה בנושא. "החוק הזה נוגד את כל מה שניסיתי ללמד את בני", אמרה. על פי הדיווח, הפרשה מעסיקה מאוד את כלי התקשורת בנורווגיה. כמה מהם ראיינו את המנהלת לצד תלמידים בני שבע, שאף הודו בשידור כי הם מתקשים לכוון לאסלה.

פורסם לראשונה 16/10/2006 00:13

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
התלמידים מודים: מתקשים לכוון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים