שתף קטע נבחר

הדו"חות של גיא מרוז: המחוזי ביטל פסק הדין

העיתונאי גיא מרוז יכול לחייך: בית המשפט המחוזי ביטל את פסק הדין של בית משפט השלום שחייב אותו לשלם 16 אלף שקל על דו"חות חנייה לעיריית תל אביב. הנימוק: ההחלטה של השלום היתה לקונית מדי. התיק יחזור כעת שוב לבית משפט השלום. מרוז: "זה אושר גדול, אפשר לנצח את השיטה"

הישג לעיתונאי גיא מרוז בקרב על הדו"חות מול עיריית תל אביב: בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל היום (ג') את פסק הדין נגד מרוז והחזיר את התיק לבית המשפט השלום, כדי ששם ידונו בו שוב וינמקו את פסק הדין שניתן נגדו על עבירות תנועה.

 

לפני כשנה קיבל מרוז הודעה על דלת ביתו הקוראת לו להגיע להסדיר את תשלום דו"חות החנייה שטרם שילם. כאשר הגיע לתחנת המשטרה בנחלת בנימין בתל אביב, הוא נעצר. שם נאמר לו כי הוא חייב 16 אלף שקל בשל דו"חות חנייה לעיריית תל אביב, ואם לא ישלם את הכסף, יישאר במעצר עד אשר יעשה כן.

 

מרוז שילם את הכסף בשלושה תשלומים ורק אז שוחרר ממעצר, כעבור כמה שעות. לאחר מכן, פנה באמצעות עו"ד אילן בומבך לבית משפט השלום בתל אביב, שם ערער על מתן הדו"חות הללו, אולם בית המשפט, בהחלטה לקונית, קבע כי הוא חייב לשלם את הדו"חות.

 

מרוז פנה באמצעות פרקליטו, עו"ד בומבך, למחוזי בתל אביב. השופט זכריה כספי החליט היום להחזיר את התיק לבית משפט השלום כדי שידון בו מחדש. השופט כספי כתב בהחלטתו: "גם אם מדובר לכאורה בעבריין מהסוג הזה, עדיין נתונות לו זכויות להשמעת עמדתו או תגובתו כמו גם לכך שבית המשפט יתייחס לעמדה הזאת ולטענותיו. חוששני כי הזכות הזו נמנעה מהעורר".  

 

עו"ד בומבך אמר ל-ynet בתגובה כי "אני שמח על פסק הדין, בית המשפט צריך לתת יתר תשומת לב לטענות המובאות בפניו ולנמקן. אני מקווה שעכשיו העירייה, שנהגה עד עתה להסתמך על כך שבית המשפט הינו חותמת הגומי שלה, תעמיק בטענותיה".

 

מרוז אמר ל-ynet: "מדובר באושר גדול, אפשר לנצח את השיטה. אמנם זה עולה לי לא מעט אבל צריך להילחם איתם". הוא הוסיף: "ולעיריית תל אביב אני אומר נה נה נה נה נה!"

 

כעת, בית משפט השלום ידון בתיק מחדש ויילץ להתייחס לטיעונים של עורך דינו של מרוז, ביתר הקפדה. את הכסף ששילם לעירייה, בסך 16 אלף שקל, הוא לא יקבל בשלב זה, אלא רק אם בית המשפט יחליט שהוא זכאי להחזר הכסף. 

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "אין מדובר בהכרעה סופית אלא בהחלטה להחזיר את הדיון לבית משפט השלום. למרות שביקש, לא נפסקו למרוז הוצאות משפט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
מרוז. "לעירייה אני אומר - נה נה נה"
צילום: אבי כהן
מומלצים