שתף קטע נבחר

לא מיינסטרים, לא שוליים

נתן סלור כבר לא מתעצבן שפונים אליו כנכד של אלתרמן וכבן של תרצה אתר. באלבומו החדש הוא אפילו שילב שיר של אמו כמחווה. "הבהירו לי שמאוד כדאי שהוא יהיה בדיסק", הוא אומר. מוזיקה ישראלית? הוא לא מתחבר למה שמשמיעים ברדיו

כשעיתונאים ואנשי יחסי ציבור נהגו לפנות לנתן סלור כנכד של נתן אלתרמן וכבן של תרצה אתר, זה תמיד עיצבן אותו. "גם כשהייתי מלחין מוזיקה להצגה ובכלל לא הייתי על הבמה, תמיד היו מגיעים מיחסי הציבור ורוצים לראיין אותי", הוא מספר, "ותמיד סירבתי". עכשיו, כשהוא מגיע לקדמת הבמה עם אלבום טרי בשם "25 שעות", הוא כבר פחות מתעצבן ומקבל את זה. חוץ מזה, הוא חושב שמדובר בתהליך של התבגרות. "אפילו באלבום שלי יש שיר של אמא שלי", הוא אומר, "השיר הזה אמנם הוקלט לפני כמה שנים, אבל הבהירו לי שמאוד כדאי שהוא יהיה בדיסק וחשבתי על כך. זו בעצם מין מחווה שכזו".

 

סלור (34), חייכן ורגוע, סיים לפני עשר שנים ללמוד בבית הספר למוזיקה "רימון" ומאז עבד כמוזיקאי וכזמר בשלל פרויקטים, ביניהם גם בתיאטרון. בהמשך הוא גם פנה ללימודי משחק ולפני שלוש שנים החל לעבוד על אלבום הבכורה שלו יחד עם המפיק אלי אברמוב והזמרת והמוזיקאית יסמין אבן ששותפה בכל הלחנים ובחלק מהטקסטים. "הערצתי את אלי אברמוב", נזכר סלור, "במיוחד בגלל האלבום של ערן צור ששר את שיריה

של יונה וולך. את האלבום הזה אלי הפיק. מאוד רציתי לעבוד איתו וכך קרה. זו הייתה חוויה מאוד טובה. אחרי שהדיסק היה מוכן, היו כל מיני דברים שעכבו את הוצאתו כמו חברות תקליטים, המתנה לתשובות, מצב משפחתי, מלחמת לבנון השנייה וצרות אחרות".

 

עד כמה היצירה במשפחה שלך השפיעה עלייך?

 

"כשזה נוגע לכתיבה יש לי מחסום מאוד מאוד גדול. באלבום הזה יש את יסמין שממש הוציאה את זה ממני. אבל יכול להיות שטקסטים שמופיעים באלבום נבחרו בגלל המשפחה. גם כשמדובר בטקסטים של אחרים, למשל מאיר גולדברג (שכתב חמישה שירים באלבום). מבחינה מוזיקלית, היו הרבה אנשים שאמרו שישנו דמיון מסוים או שורשים מסשה ארגוב, אולי רק בשיר או שניים. ארגוב הוא בעצם מישהו ששרתי שירים שלו והלחין הרבה שירים של המשפחה שלי. אז אולי זה נחקק איפשהו שם. גם בשיר 'ילד עם קוף' שכתב יש את הביטוי 'שמחת עניים', שזה ביטוי של סבא שלי".

 

ומה לגבי המוזיקה בימינו, אתה מקשיב לה?

 

"אני חושב שיש הרבה דברים מאוד יפים במוזיקה הישראלית. אבל אלה הדברים שפחות שומעים אותם. אלה דברים שאתה צריך לחפש אותם. אני אישית תמיד מחפש את המוזיקה וגם את האנשים שיוצרים אותה. וזה מה שקרה באלבום עם יסמין אבן, קרני פוסטל ורונה קינן. התמזל מזלי לעבוד עם אנשים שתמיד הערכתי ואהבתי. אני לא ממש מתחבר לשיא המיינסטרים שמשמיעים כל היום ברדיו. אני לא כל כך מתעסק בזה. אני גם לא חושב שאני מיינסטרים, מצד שני אני גם לא ממש שוליים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים