שתף קטע נבחר

לבני: לא נכון שהנשיא קצב יכהן בתפקידו

בהתייחסות ראשונה לעתידו של הנשיא אמרה שרת החוץ: "אפשר להמתין מספר ימים עד הגשת כתב האישום, אבל המצב הזה לא תקין". לבני, שדיברה בטקס חנוכת בית קדימה בחדרה, הוסיפה כי תשמח לראות את הממשלה מתרחבת והדגישה כי תתמוך בשינוי שיטת הממשל: "לא מגיע לעם שלנו בחירות כל שנה"

"לצערי במצב שנוצר, כבר כמעט בלי קשר לשאלה הפלילית, אני חושבת שלא נכון שהנשיא קצב יכהן בתפקידו. מאחר והוא הודיע שאם יוחלט להגיש נגדו כתב אישום - דבר שיקרה בימים הקרובים - הוא יעזוב את תפקידו ממילא, אז אפשר להמתין מספר ימים. אבל המצב הזה לא תקין". כך אמרה אמש (יום ג') שרת החוץ, ציפי לבני, בסיום טקס חנוכת בית קדימה בחדרה.

 

מוקדם יותר אתמול התייחס יו"ר קדימה וראש הממשלה, אהוד אולמרט, לאפשרות שקצב לא ימשיך בתפקידו ואמר כי מבחינתו עדיף שמחליפו יהיה דמות ממלכתית שאינה קשורה למפלגה כלשהי


"מצב לא תקין". השרה לבני   (צילום: עופר עמרם)

 

שרת החוץ התייחסה גם לנושא הרחבת הקואליציה, בעקבות הפגישות האחרונות בין אהוד אולמרט לאביגדור ליברמן מישראל ביתנו. "אשמח לראות את הממשלה מתרחבת ומתייצבת. ממשלה צריכה לקדם מטרות ולכן ההצטרפות של מפלגה לקואליציה צריכה להיות על בסיס קווי היסוד של הממשלה, באופן שיאפשר לנו להתחשב במצב המורכב מאוד, לקדם תהליכים, גם תהליכים מדיניים. אני רק אברך על הצטרפות מהסוג הזה".

 

בטקס עצמו דיברה לבני על שינוי שיטת הממשל: "הבטחנו עוד במהלך מערכת הבחירות לשנות את שיטת הממשל. עבדנו על התוכניות האלה לפני הבחירות ולאחריהן בכדי לגבש הצעה טובה ביותר שלא תשגע את עם ישראל. לא מגיע לעם שלנו בחירות בכל שנה. מגיע למדינה שר שנכנס לתפקידו, לומד את החומר, עובד עם אנשי משרדו ומוביל את התהליכים שאנו כממשלה מבקשים להוביל – זהו תפקידנו. צריך לייצר יציבות שלטונית גדולה יותר במדינה".

 

בעניין המתרחש בלבנון אמרה השרה לבני כי: "אני יודעת שהעם עדיין מלקק את פצעי המלחמה אולם המצב בלבנון משתנה ולטובה. עלינו להשכיל לראות את המתרחש שם, את התהליכים שהתחילו שם, כללי המשחק שהשתנו בלבנון, צבא לבנון שירד דרומה, אין העברת נשק, ראש ממשלת לבנון הוא זה שנלחם לשנות את המצב – יש ללמוד לקחים אך התוצאה המדינית היא כולה לטובת ישראל".

 

גם שר הקליטה, זאב בוים, שהתארח מוקדם יותר בפורום ynet, התייחס לשאלת הרחבת הממשלה. "למפלגת העבודה, שיש לה חלק חשוב בקואליציה, יש בעיות קשות. היא משענת קנה רצוץ. אני מקווה שהמשא ומתן עם אביגדור ליברמן יעלה יפה".

 

מי שלא להגיע לטקס הוא ראש הממשלה, אהוד אולמרט,הנמצא במוסקבה. אבל אולמרט לא איכזב את הנוכחים והתקשר לברך. אולמרט בחר להתמקד בדבריו במסעו למוסקבה. "אני נמצא במוסקבה, יש לנו הרבה שאלות שאנחנו מתכוונים לשאול אותם, אך בעיקר אני מאוד מקווה שנוכל להשפיע על הממשלה הרוסית להיות שותפה למאמץ הבינלאומי כדי לבלום את ההתחמשות של איראן בנשק גרעיני. זאת היום אולי המשימה החשובה בביטחון מדינת ישראל וביטחון קיומה של ישראל".  


פורסם לראשונה 17/10/2006 21:57

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לבני. נחכה כמה ימים
צילום: רויטרס
צילום: עופר עמרם
בוים. העבודה היא משענת קנה רצוץ
צילום: עופר עמרם
מומלצים