שתף קטע נבחר

דיכטר בארה"ב: המלחמה בטרור ובפשע חד הם

השר לביטחון פנים נפגש עם ראשי המחלקה למלחמה בסמים וסיפר על הקשר שבין טרור לפשיעה על גבול ישראל לבנון

"קיימים ניסיונות של איראן - באמצעות חיזבאללה - לשטוף את ישראל בסמים על רקע אידיאולוגי", כך גילה היום (ג') השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, במהלך ביקורו בארצות הברית. דיכטר נפגש עם קארן טנדי, ראש המחלקה למלחמה בסמים בארצות הברית, וביקש להעביר מסר חד משמעי על הקשר שבין פשיעה לטרור. הוא אף הציע מושג חדש - "מחבל פלילי".

 

בשבוע שעבר ביקר דיכטר בכפר רג'ר שעל גבול ישראל לבנון. דרך הכפר עברו לתוך שטח מדינת ישראל מאות ק"ג של סמים במהלך השנים ובתמורה לאור הירוק שנתן חיזבאללה היושב על הגדר לכל אותם סוחרים, דאגו האחרונים לספק לארגון הטרור מידע מודיעני על ישראל.

 

על הקשר שבין טרור לסמים ביקש דיכטר ללמוד בביקורו בשבוע שעבר ברג'ר, והיום במהלך הפגישה עם טנדי אמר: "בשנות עבודתי הרבות למדתי שהלוחמה בטרור והמלחמה בפשיעה הנם שני צדדים לאותו המטבע. לדוגמא, כאשר מחבלי חיזבאללה ביקשו לבצע פיגועים הם הסתייעו בערבים ישראלים אשר רכשו פלאפונים ישראלים ושילמו להם בתמורה בסמים. רבים מבין המחבלים אשר ביצעו פיגועים נגד יעדים אזרחיים הנם פושעים מוכרים שהיו גונבים כלי רכב בישראל".

 

בדבריו פנה דיכטר וביקש שיתוף פעולה עם ארצות הברית בכדי למגר את התופעה. "זהו מאבק כנגד איום אסטרטגי על חברות ומדינות וכמו במאבק בטרור גם במאבק בסמים יש להפעיל את כל האמצעים והשיטות - בעיקר באמצעות שיתוף פעולה מודיעיני - בכדי לצמצם את התופעה ולפגוע בברוני הסמים", אמר.

 

במהלך הנאום התייחס דיכטר גם לגזרה הדרומית ואמר כי "במהלך שש השנים האחרונות הוברחו מיליוני דולרים לתוך הרשות הפלסטינית, על ידי ארגוני טרור כמו חמאס ועל ידי מדינות טרור כמו איראן. המחבלים נוהגים להבריח את הכסף על גופם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אבי דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים