שתף קטע נבחר

קצב לעיתונאים: אתם בטח מרגישים טוב ממני

גם אירוע שולי בדרך כלל - הגשת כתבי אמנה של שגרירים - הופך בימים אלה לדרמה תקשורתית, כשהוא מתרחש במשכן נשיאי ישראל. הנשיא החשוד באונס: "שמח שאתם מתעניינים, אני מחייך כי אני יודע את האמת"

טקס הגשת כתבי אמנה של שגרירים נחשב בדרך כלל אירוע שולי, שלא מושך תשומת לב תקשורתית וציבורית רבה מדי. אבל בשיאה של סערה, תחת עננה כבדה של המלצה משטרתית לכתב אישום נגד האזרח מספר 1 בגין החמורה שבעבירות המין - גם אירוע שכזה הופך לדרמה. 

 

 

כשהוא מנסה לשדר "עסקים כרגיל", אירח הנשיא קצב חמישה שגרירים זרים חדשים - של קנדה, צרפת, יפן, אוסטרליה וניו-זילנד. לעיתונאים הרבים, שהגיעו אף הם למשכן נשיאי ישראל, אמר בחיוך מבויש: "מה שלומכם? שלומי טוב, אבל יש לי הרושם שאתם מרגישים טוב ממני".

 

לשאלת כתבים לפשר חיוכו, השיב קצב: "אני יודע את האמת אז יש לי סיבה לחייך, ואני שמח שאתם כל-כך מתעניינים בכתבי האמנה. זה דבר חשוב מאוד".  


עם השגריר הקנדי, ג'ון אלן (צילום: גיל יוחנן)

 

גם העובדים בבית הנשיא הפגינו הבוקר חיוכים מקיר לקיר. הנוכחים במקום סיפרו על אווירה שונה מזו אליה הורגלו בשבועות שמאז "התפוצצה" הפרשה. היה מי שהזכיר בסיפוק את הפרסומים ב-ynet, האחד - ראיון עם מישאל חשין, המשנה לנשיא בית-המשפט העליון לשעבר, והשני - דברי עידוד מהשופט אהרון ברק. 

 

חשין הפנה אצבע מאשימה לעבר התקשורת, שחרצה את דינו של קצב ולמעשה כבר הרשיעה אותו. "שופטים צריכים להיות עשויים מברזל כדי להתעלם ממה שכתוב בעיתונים", אמר. ברק, כך דווח כאן, קיים לאחרונה שיחת טלפון חמה עם הנשיא ואף נפגש איתו לשיחה חברית ותומכת. בלשכתו של נשיא בית-המשפט העליון לשעבר לא אישרו את הדיווח - וגם לא ניסו להזימו.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יודע את האמת: קצב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים