שתף קטע נבחר

חשד: הנשיא שוחח עם מתלוננת לאחר חקירתה

המתלוננת מ', שסביב תלונתה גובשה בין היתר ההמלצה להעמיד לדין את הנשיא קצב בכתב אישום חמור, עדיין מועסקת בבית הנשיא. על פי החשד, לאחר חקירתה שוחח עמה קצב אודות החקירה

הנשיא משה קצב חשוד כי שוחח עם אחת מהמתלוננות נגדו, עובדת בית הנשיא, אודות חקירתה במשטרה. העובדת, מ', מועסקת בבית הנשיא למרות שהינה אחת מחמשת הנשים שסביבן התגבשה ההמלצה המשטרתית להגיש כתב אישום נגד הנשיא קצב.

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי במסגרת סבב החקירות שערכה המשטרה בקרב עובדי הלשכה, נגבתה גם עדותה של מ'. העובדת סיפרה לחוקרים על מה שעשה לה הנשיא. למרות התלונה ועל אף שלדברי מכריה קצב יודע כי התלוננה נגדו - לא הפסיקה מ' לעבוד במשכן. כעת מתברר כי הנשיא חשוד ששוחח עמה לאחר חקירתה על עדותה במשטרה. מדובר בחשד להטרדת עד ושיבוש הליכי משפט.

 

כזכור, ביום ראשון השבוע נפגשו נציג המשטרה עם היועץ המשפטי לממשלה והגישו לו את כל הממצאים בפרשת הנשיא קצב. על פי המשטרה, יש ראיות שהנשיא ביצע אונס,

 מעשים מגונים בכוח והטרדה מינית בכמה נשים. בין היתר, אמרו החוקרים כי הנשיא חשוד בשיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. המשטרה ציינה כי בנושא הזה תימשך החקירה, והנשיא צפוי לעבור תשאול נוסף בימים הקרובים לגבי החשד.

 

בהודעה שהוציאה המשטרה במשותף עם משרד המשפטים בתום פגישה בין צוותי המשטרה לראשי הפרקליטות נטען כי "קיימת תשתית ראייתית לכאורה כי במספר פרשיות, בהן מעורבות מספר נשים שעבדו תחת מרותו של קצב - לרבות א' - בוצעו על ידי הנשיא עבירות מין של אינוס, מעשים מגונים בכוח, מעשים מגונים ללא הסכמה ועבירות של הטרדה מינית. לטענת המשטרה, קיימת תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ושל מרמה והפרת אמונים על ידי הנשיא במסגרת הפרשיות השונות. קיימת גם תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירה לפי חוק איסור האזנות סתר על ידי הנשיא". הראיות בעבירה של קבלת דבר במרמה ושל מרמה והפרת אמונים קשורים לפרשה חדשה במסגרתה חילק קצב לפי החשד מתנות למקורבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קצב. חשוד בשיבוש הליכי משפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים