שתף קטע נבחר

מתלוננת בפרשת קצב לעיתון איטלקי: כך הוטרדתי

בראיון שנערך בבית קפה בתל אביב, מגוללת אחת המתלוננות, שאינה מזוהה בשום דרך, את ההטרדות מצדו: "הוא אמר לי 'אני רוצה להכיר אותך טוב יותר, את לא יודעת מה הייתי יכול לעשות למען בחורה יפה כמוך'", אמרה המתלוננת בראיון. לדבריה, הנשיא גם "שאל אותי לגבי ההרגלים שלי במיטה"

"לפעמים כשהייתי נכנסת למשרדו, הוא היה סוגר את הדלת ואומר לי 'חלמתי עליך הלילה'. אני מקווה שאצליח ללכת לבית המשפט, כי שאני רואה אותו אני מרגישה בחילה. לפעמים אני שומעת אנשים אומרים עליו שהוא 'מסכן', ובא לי להרביץ להם" - כך אמרה "אחת המתלוננות החשובות" בפרשת הנשיא, משה קצב, בראיון שפורסם היום (שבת) בעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה".  

 

בראיון, שלפי העיתון נערך בבית קפה בתל אביב, סיפרה המתלוננת, שלא זוהתה אפילו באות הראשונה של שמה, על תחושותיה: "אני מנסה להמשיך בחיי. אני יוצאת, אף אחד לא עוצר אותי ברחוב, האנשים לא יכולים לזהות אותי. אני לא נאבקת כדי לשנות את החברה, אני לא מרגישה סמל. כאשר הכל יסתיים, ארצה למצוא לי עבודה".

 

מהראיון עולה כי קצב נהג לצאת מגדרו כדי ליצור קשר עם המתלוננת, גם בעת שכלל לא היתה כפופה לו ישירותו. "כל בוקר הוא היה אומר לי 'כמה שאת חמודה, מוצאת חן בעיני החצאית שלך'. הוא חיפש אותי בחדרים האחרים, גם כשלא הייתי כפופה לו ישירות. הוא מצא תירוצים שונים כדי לגרום לי להביא מסמכים למשרדו", סיפרה.

 

"ניסיתי להגיב ב'יש לך עוזרים אישיים בשביל זה'. פעם אחת בפנים, הוא אמר לי 'אני רוצה להכיר אותך טוב יותר, את מסתורית, מעניינת, את לא יודעת מה הייתי יכול לעשות למען בחורה יפה כמוך'", אמרה המתלוננת בראיון, והמשיכה כי הנשיא גם "שאל אותי לגבי ההרגלים שלי במיטה".

 

"נחשבתי לאחת המזכירות הטובות"

המתלוננת סיפרה כי כאשר קצב הציע לה קידום, הסכימה לקבלו. "עשיתי עבודה טובה, זה הגיע לי. לא הייתה לי כוונה לאפשר להתייחסויות שלו להרוס לי את הקריירה", אמרה. "התפקיד החדש הביא לי כוח רב".

 

לדבריה, לאחר שקודמה, הנשיא היה מנסה לזרז את משימותיה השונות כדי שיוכל לשוב לדבר איתה על פרטים הנוגעים לחייה האישיים. "'אל תדברי עם אף אחד על השיחות האלה שלנו', אמר לי שוב ושוב", סיפרה.

 

לפי הראיון בעיתון האיטלקי, קצב החל בפניותיו למתלוננת מייד עם היכנסה לתפקיד. "בשלושת החודשים הראשונים אחרי שהגעתי, הנשיא היה מנסה לשוחח איתי בטלפון, גם כשהעבודה שלי הייתה אחרת ולא היה אמור להיות בינינו קשר. הוא היה מתקשר, ואם היה עונה עמיתי, היה מנתק".

  

המתלוננת סיפרה כי לאחר שעזבה את המשכן פנתה לנשיא כדי לבקש ממנו מכתב המלצה, אך נתקלה ביחס קר. "לאחר שעזבתי את המשכן, יצרתי עמו קשר מחדש משום שהייתי זקוקה למכתב המלצה, התבקשתי להגישו לאחר ראיון עבודה. הוא השיב כי הוא אינו מעוניין לתת לי. כשהתעקשתי, הוא אמר שבתמורה עלי לכתוב מכתב שבו אני מודה לו על התקופה שבה עבדתי בשירותו. עשיתי את זה. מכתב ההמלצה שלו היה קר ומנותק, כאילו כדי לצאת ידי חובה. חשתי עלבון, נחשבתי לאחת המזכירות הטובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא קצב (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים