שתף קטע נבחר

האם מלחמות אגו יפרקו את "החמישייה"?

הם היו חמישה חברים מגובשים שפעלו כאופוזיציה לעמיר פרץ, אבל כבר שבועות שלא נפגשו ועכשיו עומד סימן שאלה על עצם קיום הקבוצה. אחד מחברי הכנסת אפילו נתלה בציטוט שגוי של ח"כ עמי אילון כדי לתקוף אותו שהוא "שקרן או אוטיסט"

כשהם התאחדו כקבוצה, זמן קצר אחרי הבחירות בניסיון להציג חזית נגד עמיר פרץ, לא מעט גורמים במפלגת העבודה גיחכו וטענו ש"החמישייה" קטנה מכדי להכיל את האגו של חבריה. כעת מתברר שזה אולי היה נכון והמתחים בתוך הקבוצה עלולים לפרקה. התירוץ שבו הם נתלים הוא ראיון שהעניק ח"כ עמי אילון בסוף השבוע למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות".

 

אילון נשאל האם הוא המועמד המוסכם על החמישייה? והשיב: "אם את שואלת אותי, אז כן". מלבד אילון חברים בפורום הזה חברי הכנסת אבישי ברוורמן, קולט אביטל, מתן וילנאי ודני יתום. אחד מהם הגיב בזעם על דברי אילון, לאחר שהבין בטעות כי אילון אמר שהוא המועמד המוסכם של החבורה: "או שהוא שקרן ואמר דברים שמעולם לא היו, או שהוא אוטיסט כי הוא לא הבין מה נאמר בקבוצה, או שהוא פנטזיונר והוא אומר את מה שהוא רוצה שיקרה. בכל מקרה, מעולם לא קבענו שעמי אילון הוא המועמד שלנו".

 

אילון עצמו צפה בראיון שעוד "צפויים רגעים קשים בקשר עם ח"כ ברוורמן", והוסיף: "אני בכל מקרה מתכוון להתמודד. אוותר על זה רק אם יתברר לי מעל לכל ספק שעם ברוורמן ורק איתו, אפשר להביא את הניצחון. בינתיים לא נראה לי שזה המצב. ישראל זקוקה למנהיג שיוכל להחליט אם היא צריכה לצאת למלחמה או לא. צריך לקרות משהו מאוד דרמטי כדי שאחליט לא להתמודד".

 

ואולי הראיון שהעניק אילון היה רק תירוץ. המתחים בקבוצה הקטנה קיימים כבר שבועות ארוכים והם לא התפרצו רק בשבוע הזה. הקבוצה לא התכנסה כבר קרוב לחודשיים. לאחר שנפוצו הדיווחים על אפשרות הצטרפותו של אביגדור ליברמן לממשלה, טבעי היה שהם יתכנסו לדון בעמדתם בעניין זה. אבל זה לא קרה. "כבר הרבה זמן שלא היתה פגישה או תיאום כלשהו", אמר גורם בקבוצה. "זה נראה כאילו הקבוצה מתה".

 

חלק מחברי החמישייה עסוקים בימים אלו בעניינים אחרים לגמרי, כמו ח"כ קולט אביטל שרצה לנשיאות.

 

לפני כשבועיים הוחלט לקיים פגישה בין החמישה במהלך השבוע הקרוב, אולם טרם נקבע מועד. "מוקדם עוד להספיד אותנו", אמר גורם בקבוצה. "הקבוצה תתפרק סופית כשיוחלט על מועד הפריימריז במפלגה, בינתיים לאף אחד אין אינטרס לתת לקבוצה להתפרק, ולכן ננסה להמשיך יחד עוד זמן מה ולתאם יחד את המועד של הפריימריז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
עמי אילון
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
קשר מורכב עם ברוורמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים