שתף קטע נבחר

נהריה: מטען התפוצץ ליד ביתו של עבריין מוכר

מטען צינור הוצמד לחלון בית בבעלותו של מיכאל מור - "ראש משפחת הפשע" בעיר. הוא עצמו מצא באותה עת מטען מתחת לרכבו, בצדה השני של העיר. ההערכה היא כי מדובר בהמשך המלחמות על שליטה בשוק ההימורים בעיר

מלחמות העולם התחתון בנהריה ובצפון נמשכות. הבוקר (א') התפוצץ מטען חבלה סמוך לביתו של עבריין נהרייני המוכר למשטרה ומטען נוסף התגלה סמוך לרכבו. לא היו נפגעים בפיצוץ, אך לדירה נגרם נזק קל.

 

מטען הצינור התפוצץ סמוך לשעה שבע וחצי לאחר שהוצמד לחלון הבית ברחוב קיבוץ גלויות בעיר. מיכאל מור, הנחשב ליעד מודיעיני מרכזי של המשטרה ואף מוגדר כ"ראש משפחת הפשע" בנהריה, הוא בעליו של הבית ואילו אחיו הוא זה המתגורר בו בשכירות.

  

זמן קצר לאחר הפיצוץ, ברחוב דוד אלעזר בצידה המערבי של נהריה, גילה מור מטען צינור שהוצמד לרכבו. למקום הוזעקו צוותי מד"א וכיבוי אש, וחבלני משטרה שעמלו על פירוק המטען.

 

לפני כשבועיים החלה היחידה המרכזית במחוז הצפוני של המשטרה לחקור שורת מקרים באזור, בהם נעשה שימוש בחומרי נפץ. על פי ההערכה, אירועים אלו הם חלק ממאבקי שליטה בעולם התחתון ובשוק ההימורים בנהריה ובאיזור הקריות, בהן מטפלת המשטרה בנפרד.

 

כזכור, בנהריה עצמה הושלכו לפני כשבועיים במקביל רימוני רסס לעבר ביתו של ראש העירייה ג'קי סבג ואל ביתו של אחד הבלשים במרחב גליל במשטרה. בשני הארועים לא היו נפגעים. הבוקר ניסו חוקרי הימ"ר לקשור בין אותם אירועים לבין הנבחת המטענים אולם מפקד הימ"ר, סגן ניצב מנחם חבר, טען כי אינו יודע על קשר כזה.

 

בין ראש העיר סבג למור היו יחסים קרובים, לאחר שהאחרון תמך בגלוי בראש העיר בתקופת מערכת הבחירות ואף נפגש עימו במטהו זמן קצר לאחר ניצחונו. עם זאת, בין הנחקרים לאחר זריקת הרימונים אל ביתו של סבג היה אחיו של מור, המתגורר בבית בו התפוצץ הבוקר המטען.

 

מור, אחיו, אחיינו ואדם נוסף המקורב אליהם עוכבו הבוקר לחקירה על ידי הימ"ר. עורך הדין יובל זמר, ממשרדו של עורך הדין משה גלעד בעכו, אמר בשמו של מור כי לא ידוע לו מי מבקש לפגוע בו וכי הוא משוכנע שהמשטרה תגיע לחקר האמת.

 

מור ישב תקופות ממושכות בכלא על עבירות אלימות. הוא שוחרר מהכלא לאחר כשנתיים והתגורר זמן מה במלון דירות בנהריה במסגרת מעצר בית, כחלק מתנאי השחרור. לפני כשנתיים נקשר שמו בשורה של השלכות רימונים אל בתיהם של אנשי משטרה ואנשי עסקים ובמקרה נוסף נקשר שמו בהשלכת רימון הלם בשדרות הגעתון בעיר. למרות כל זאת, המשטרה לא הצליחה להוכיח כי אכן היה מעורב באירועים אלו.

 

 

אבי דיכטר: הפשע המאורגן מעולם לא עזב את נהריה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מטען צינור (ארכיון)
צילום ערוץ 2
ביתו של ראש העיר, לפני שבועיים
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
עו"ד זמר, פרקליטו של מור
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים