שתף קטע נבחר

מנכ"ל עמותה הימר בכספים שנתרמו לעיוורים

לא פחות מ-3.5 מיליון שקלים - זה הסכום בו מעל המנכ"ל לשעבר של "קרן אור". מה עשה בצ'קים? הימר בדוכנים של מפעל הפיס. הוא מודה בכל החשדות

המנכ"ל לשעבר של עמותת "קרן אור", המטפלת בילדים עיוורים, נעצר בחשד שמעל בכספי העמותה בסכום של כ-3.5 מיליון שקלים. בין היתר הוא חשוד כי השתמש בהמחאות של העמותה לצורך הימורים בדוכני מפעל הפיס. ממשטרת ירושלים נמסר כי החשוד הודה בחקירתו במעילה.

 

חקירת המשטרה בנושא החלה לאחר בדיקה שערך רואה חשבון בספרי החשבונות של העמותה. רואה החשבון, שגילה חשד למעילה בכספים, החליט להגיש תלונה נגד המנכ"ל לשעבר במשטרת ירושלים.  

 

ראש מפלג ההונאה במשטרת מחוז ירושלים, רב פקד שמעון הרוש, סיפר ל-ynet: "מדובר בעמותה שניתנת לה מימון מרשויות בארץ כמו משרד הרווחה ותרומות של יהודים מארה"ב. החשוד שימש כ-20 שנה כמנכ"ל העמותה ובבדיקה שערך רואה החשבון בשנים 2002-2006 הוא מצא שהמנכ"ל, על פי החשד, העלים סכום של מיליוני שקלים".

 

רב פקד הרוש אמר כי בעקבות הגשת התלונה זומן החשוד (63) לחקירה. "בדקנו את התלונה עם רואה החשבון ובנוסף ערכנו מספר בדיקות פנימיות במוסד. לפני כמה ימים זימנו את החשוד לחקירה והוא נחקר במשך שעות. החשוד הודה בגניבת הכספים וסיפר כי הוא הפך להיות מהמר כפייתי בדוכני מפעל הפיס. לדבריו, הוא היה משלם בדוכנים בירושלים בהמחאות שהתקבלו כתרומות לעמותה עבור הילדים העיוורים. כך הוא השתמש במיליון שקלים. הוא גם הודה בגניבת  שניים וחצי מיליון השקלים האחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
הימר באמצעות כספי תרומה (ארכיון)
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים