שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכת נמלים מעופפות בראשל"צ וברחובות
  תושב ראשון-לציון: "שמשת הרכב התכסתה בנמלים. היו כל כך הרבה מהן שממש יכולתי לראות גושים שלמים של נמלים". מנכ"ל עיריית ראשון-לציון: "מדובר בנמלים שאינן מזיקות. אין דרך להדבירן אבל תוך יום-יומיים הן אמורות להיעלם"

  מכה של נמלים מעופפות החלה הבוקר (יום ב') בראשון לציון וברחובות. ברשויות מסבירים כי מדובר בתופעה שכיחה שמגיעה אחרי הגשמים הראשונים. בינתיים אין פיתרון לבעיה, וברשויות מבקשים מהתושבים קצת סבלנות: "בתוך יומיים הן ייעלמו".

   

  החל משעות הבוקר המוקדמות החלו להצטבר במוקד העירוני של עיריית ראשון לציון תלונות של עשרות תושבים אשר התקשרו לדווח על כמויות גדולת של "יתושים גדולים" שמעופפים ברחובות. אנשי אגף התברואה של העיריה יצאו לבדוק את הטענות, וגילו כי מדובר בנמלים מעופפות. מהר מאוד הבינו בעיריה כי מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה כמעט בכל שנה לאחר הגשמים הראשונים. אותן נמלים מזדווגות במהלך חודשי הקיץ ונמצאות באדמה, ולאחר הגשמים הראשונים, בתוספת שמש חמה, בוקעות הביצים שלהן ומשתחררות לאוויר.

   

  "זה משהו שלא נתקלתי בו אף פעם", מספר אילן, תושב שכונת נעורים בראשון לציון. "לקחתי את הילדים לגן וכל השמשה של הרכב היתה מכוסה בנמלים. היו כל כך הרבה מהן שממש יכולתי לראות גושים שלמים של נמלים שעפות באוויר. אני מקווה שהן לא מזיקות, ושהמטרד הזה ייעלם מהר".

   

  מכת הנמלים הופיעה גם ברחובות, אלא ששם נרשם מספר קריאות נמוך יותר. במקרים שבהם דיווחו גננות על מצבור נמלים על רצפת הגנים, הגיעו אנשי תברואה של העיריה להדביר אותן.

   

  מנכ"ל עיריית ראשון לציון, דורון מילברג, מנסה להרגיע: "בסך הכל לא מדובר בנמלים מזיקות. אלה נמלים שמופיעות בכל שנה אחרי הגשם, וכך גם קרה השנה. אין דרך להדביר את הנמלים כרגע, ועל פי אנשי המקצוע שלנו, שבדקו את הנושא, בתוך יום-יומיים הן אמורות להיעלם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות המועצה לשימור אתרים
  רחובות. הדבירו את הנמלים
  באדיבות המועצה לשימור אתרים
  מומלצים