שתף קטע נבחר

קצב: "הכל תקין, לא היה שום פסיכיאטר"

"יש מי שמדבר מהרהורי לבו", אמר הנשיא על הפרסומים אודות מצבו הבריאותי והנפשי. "הבדיקה הייתה טובה יותר מזו שבוצעה לפני 8 שנים". קרוב משפחתו: "הוא בריא לגמרי, ישתתף בטקס לזכר רבין - ולא יתכופף תחת הלחץ"

"אני מרגיש מצוין, הכל תקין. הבדיקה הייתה טובה יותר מהבדיקה הקודמת לפני שמונה שנים והיא הייתה בדיקה שגרתית שנקבעה מזמן". כך מבהיר בצהריים (יום ד') נשיא המדינה, משה קצב, שעבר אמש סדרת בדיקות בבית-החולים.

 

בפגישה עם עמיתו מגאורגיה, מיכאיל סאאקשווילי, הכחיש קצב כי סבל מתעוקת לב - והזים גם את הפרסומים בתקשורת על פגישה עם פסיכיאטר: "יש מי שמדבר מהרהורי הלב של עצמו".


קצב וסאאקשווילי (צילום: גיל יוחנן)

 

בשיחה עם ynet הרחיב בן משפחתו הקרובה של הנשיא, עו"ד שחר אלון: "הוא מאמין בחפותו במאה אחוז, ולכן הוא לא רוצה לחשוב בכלל על המחשבה שהוא יושיט את ראשו לאלה שרוצים להפלילו ולהדיחו מהתפקיד. הוא לא יפרוש, הוא ידבוק באמת ולא יתכופף לנוכח הלחץ שמופעל עליו בעניין זה. מבחינתו, הוא יישאר בתפקיד עד היום האחרון".  

 

למרות ההצהרה הברורה כי קצב כלל לא חושב לפרוש, עו"ד אלון אמר כי הנשיא התבטא בעניין כי אם יוגש כתב אישום נגדו הוא ישקול את המשך הישארותו בתפקיד. "לא בטוח שהוא יחליט לפרוש בו במקום, אך הוא ישקול את הדברים. אך שוב, זאת בהנחה שיוגש כתב אישום, הרי בסך הכל מדובר בהאשמות שווא, וייתכן שהאמת תצא לאור ולא יוגש כתב אישום. אנשים לא לוקחים את האופציה הזאת בחשבון בכלל. מבחינתו, הוא יישאר בתפקיד עד היום האחרון, עד הסוף, ויפעל על פי החוק, כמו שפעל עד היום".

 

נוכח הדיווחים על מצבו הבריאותי של קצב אמר אלון: "הנשיא בריא, מרגיש טוב ומתכנן להשתתף בטקס לזכרו של רבין ז"ל. בפעם האחרונה שראיתי אותו, הוא נראה חזק, יציב ובמצב רוח נורמלי. בוודאי שלא היה שום ניסיון להתאבדות, ממש לא. גם לא היה התקף לב או כאבים בחזה כפי שדווח בכמה מקומות. לא שמענו על משהו חריג במשפחה, ולפי הבירורים שעשיתי הוא עדיין חש בטוב". 

  

אלון התייחס לאווירה סביב הנשיא ואמר כי הדבר מעורר קושי במילוי התפקיד כראוי. לדבריו, ההדלפות מהחקירות מגבירות את הלחץ על קצב וגורמות לחברי כנסת לאיים על הנשיא, לא באופן פלילי, אך הם מאיימים ש"יעשו לו בלאגן".

 

"אני לא בא להאשים את המשטרה, יש לי הערכה גדולה כלפיה, אך במודע או שלא במודע יוצאות הדלפות מהחקירה. יש לתת למערכת לפעול בשקט, ושהחוקרים לא ישפיעו, ידליפו או יחשפו את מה שהם מקבלים, ויציגו חצאי דברים, המשפיעים על הציבור ועל הפרקליטות".


פורסם לראשונה 01/11/2006 11:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קצב, היום בפגישתו עם נשיא גיאורגיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים