שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: צו 8 נגד "מצעד התועבה"

בצעד נדיר מתגייסת מועצת יש"ע למאבק "כמו בהתנתקות" נגד מצעד הגאווה. "חוט אחד שזור בין חובתנו לעסוק בפיתוח ההתיישבות לחובתנו למחות בעוצמה כנגד התועבה", כותבים ראשי המתנחלים בנייר עמדה, שיופץ בשבת בבתי הכנסת. "מצעד עזות המצח, המבזה את ערכי ישראל כבירת ישראל, עיר הקודש והמקדש, אמור לקומם כל יהודי"

בעוד היצרים סביב מצעד הגאווה בירושלים הולכים ומתלהטים, ובממשלה נשמעות קריאות לשקול את ביטולו - הולכים ומתגבשים המחנות שיעמדו ביום שישי הבא זה מול זה, כשהם מנסים לגרוף גם הון פוליטי מהפרשה. היום (ד') הודיעה המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה על התגייסותה לטובת המצעד. לעומתה, במועצת יש"ע מצטרפים להפגנות הנגד.  

 

"חובה עלינו להילחם בביזוי הרוחני, שממנו גם עלולה לנבוע היחלשות אחיזתנו בארץ", כותבים ראשי המתנחלים בנייר עמדה, שיופץ בסוף-השבוע בבתי-הכנסת. "מצעד הגאווה הוא ביטוי לרעידת אדמה המזעזעת יסודות ארץ ועולם. חוט אחד שזור בין חובתנו לעסוק בפיתוח ההתיישבות לחובתנו למחות בעוצמה כנגד התועבה", לשון הנייר, שהגיע לידי ynet.

 

וממשיך נייר העמדה: "ארץ ישראל היא לא מושג גשמי והאחיזה בה אינה רק פונקציה צבאית או התיישבותית, אלא קודם כל רוחנית ... לאחר

 רשימת תועבות ארץ מצרים וארץ כנען מופיעה גם המשוואה הזו, הקושרת את מצבו המוסרי של עם ישראל לזכותו לחיות בארץ. מצעד התועבות הוא התרסה נגד המשוואה הזו. מי שפוגמים בפרהסיה וללא עקבות בצווים המוסריים שמשרטטת עבורנו התורה, צווים שהיו אוניברסליים עד הדור האחרון, פוגמים ביכולת הקישור של עם ישראל לארץ ישראל. מצעד עזות המצח, המבזה את ערכי ישראל כבירת ישראל, עיר הקודש והמקדש, אמור לקומם כל יהודי".

 

ההחלטה לנקוט צד ברור נגד המצעד התקבלה אמש בישיבת ראשי מועצת יש"ע, על רקע מה שהוגדר "לחץ ציבורי כבד וקולות שעלו מן השטח, לצאת ולהיאבק בפגיעה החמורה בערכי ישראל ובבירת ישראל".

 

המאבק נגד המצעד כבר יצא מזמן מתחומי הציבור החרדי - והצטרפו אליו גם חוגים נרחבים בציונות הדתית. לצד מועצת יש"ע, את

 המחאה המתוכננת יובילו גם פורום החינוך הדתי, בני עקיבא ועוד. יש כבר מי שמשווה זאת למאבק ערב פינוי היישובים בעזה. "אנחנו מתכוונים לאמץ דפוס פעולה כמו במאבק על ההתנתקות", אמרו ל-ynet גורמים בכירים ביש"ע. במחאה יקחו חלק ישיבות תיכוניות, ישיבות הסדר, אולפות, מדרשות לבנות ומכללות דתיות. "יהיה לנו מערך לוגיסטי גדול מאוד עם עשרות-אלפי אנשים שיגיעו ביום המצעד, אולי אפילו מאות אלפים".

 

איך זה יתרחש בפועל? המחאה תתבצע בשני מוקדים - בתפילת גברים המונית ברחוב יפו, מכיכר ציון ועד הדווידקה, ותפילת נשים מקבילה ברחוב בן יהודה. הבמה המרכזית, בה ישבו גם רבנים, תהיה בכיכר ציון. מאחורי הקלעים כבר פועלים רכזים אזוריים, אחראים על הסעות וצוותים, שמדביקים מודעות בכל רחבי הארץ וקוראים להגיע לעיר הקודש. "כל הציונות הדתית, בעיקר זו הקרובה לירושלים, תגיע למחות נגד המצעד", משוכנעים הבכירים במועצת יש"ע, שכבר יצרו קשר עם המשטרה כדי לעדכנה בתוכניות. אבל, הם מרגיעים: "אנחנו לא הולכים לפעול באלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נייר עמדה
צילום: חיים צח
מצטרפים לחרדים
צילום: חיים צח
מומלצים