שתף קטע נבחר

משרד הבריאות התיר לרחוץ בחופי תל אביב

בשורה טובה לגולשים בחופי תל אביב: משרד הבריאות התיר את הרחצה בחלק מהחופים בעיר לאחר שדגימות המים נמצאו תקינות

משרד הבריאות התיר בצהריים (יום ו') את הרחצה בחלק מחופי תל אביב. מעתה מותר לרחוץ בחופים הצוק, שרתון, פרישמן וחוף ירושלים בתל אביב. דגימות שנלקחו ממי הים בחופים הללו נמצאו בשבוע שעבר בלתי תקינות, אולם כעת, לאחר שבדיקות חדשות נערכו התברר שתוצאות מי הים תקינות.

 

לפני יומיים פרסם משרד הבריאות אזהרה ובה קרא לאזרחים שלא להיכנס לים בשל זרימה של מי ביוב בעקבות הגשמים שפקדו לאחרונה את האזור.

 

אתמול סיפרו ל-ynet כמה מהגולשים על מצב המים. "אני גולש כבר שנים, אבל מעולם לא ראיתי את הים ככה: המים חומים ומצחינים מביוב, הים מריח כמו אסלה". העיד רועי צוברי, בן 26, גולש ים תל אביבי שהתלונן על זיהום יוצא דופן של חופי הים. צוברי וגולשים נוספים סיפרו ל-ynet כי הם סובלים מצריבות חזקות בעיניים ובגוף, לאחר שנכנסו למים ביומיים האחרונים.

 

צוברי וחבריו הגולשים לא שועים לאזהרות. לדברי צוברי, "גם אתמול וגם היום יצאתי לגלוש בחוף טופסי (הילטון) וזה פשוט נורא ואיום מה שקורה במים. המים חומים מביוב וזבל מפוזר בכל מקום. את הזבל אנחנו כבר לא סופרים כי זה לא דבר חדש אבל הביוב - נורא. מכניסים יד למים ולא רואים אותה מרוב שהמים עכורים. החליפה שנכנסתי איתה למים פשוט מצחינה ונאלצתי לשים אותה מחוץ לבית. כשנמצאים במים מריחים אסלה, ריח של צואה".

  

לדבריו, זו לא הפעם הראשונה הוא וחבריו יוצאים לגלוש למרות האזהרות, "אבל כזה זיהום אני לא זוכר כבר הרבה זמן. אומרים שהזיהום בים הוא בגלל מזג האוויר הסוער, אבל בשלושת הימים האחרונים בכלל לא ירד גשם. כמעט בכל חורף זה ככה, ביוב מוזרם לים בחורף אבל אין אנשים בים, אף אחד לא שם לב ובגלל זה הם מרשים לעצמם לעשות את זה".

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי מנדל
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרחצה שוב מותרת
צילום: ירון ברנר
מומלצים