שתף קטע נבחר

שיפור במצבו של שרון; הוצא מטיפול נמרץ

מבית החולים "שיבא" נמסר שהחיידק שגרם לזיהום, בעקבותיו הועבר ראש הממשלה לשעבר לטיפול נמרץ, "זוהה וטופל". כמו כן, חל שיפור בתפקוד לבו

במצבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, חל שיפור והוא הוצא ממחלקת טיפול נמרץ ושב למחלקה לשיקום נשימתי. כך נמסר היום (ב') מבית החולים שיבא בתל השומר. בכיר בבית החולים אמר ש"שרון יחזור לעבור תהליכים שיקומיים".

 

לפני שלושה ימים הוא הועבר למחלקה לטיפול נמרץ לאחר שבגופו התגלה זיהום שגרם להרעה במצבו הכללי ולירידה בתפקוד הלב. היום נמסר מבית החולים שהחיידק שגרם לזיהום "זוהה וטופל". בעקבות כך חל שיפור בתפקוד הלב של שרון.

 

ההידרדרות האחרונה של שרון חלה באוגוסט האחרון. גם אז הועבר שרון לטיפול נמרץ. אולם כעבור זמן מה הוחזר למחלקה לשיקום נשימתי ומבית החולים נמסר כי אובחן שיפור ניכר במצב ריאותיו ובמצב תפקוד הכליות שלו.

  

ראש הממשלה אושפז ב-4 בינואר השנה בעקבות שבץ מוחי קשה ומאז הוא שוכב בבית החולים חסר הכרה. הסימנים הראשונים למשבר הרפואי הגיעו כבר בחודש דצמבר אשתקד, כאשר שרון עבר אירוע מוחי קל והובהל ל"הדסה". האירוע הוביל לסדרת בדיקות ולאישפוזו של ראש הממשלה למשך כמה ימים. זמן קצר לאחר מכן כינסו רופאיו של שרון מסיבת עיתונאים בה הודיעו כי במהלך האשפוז נתגלה בליבו מום מולד, והוא שגרם על פי החשד לאירוע המוחי הראשון. הרופאים קבעו גם כי על שרון לעבור צינתור שגרתי בלבו כעבור מספר שבועות, אולם ראש הממשלה עצמו לא נותר תחת השגחה במשכנו בירושלים, ועמד על כך שיחזור לביתו בחוות השקמים.

 

הצינתור נקבע לראש הממשלה ליום חמישי, ה-5 בינואר. יממה קודם לכן שרון עדיין עסק בפעילות שגרתית אולם בשעות הערב חש ברע ובסביבתו החליטו לפנותו מיד לבית החולים "הדסה" בירושלים. תחילה נשקלה האפשרות לפנותו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע אשר נמצא קרוב יותר לחוות השקמים, אולם בסופו של דבר התקבלה ההחלטה על "הדסה" בירושלים בשל העובדה שצוות הרופאים שם מכיר היטב את תיקו הרפואי של ראש הממשלה.

 

שרון הגיע אל בית החולים והוכנס לחדר הניתוח בעקבות דימום רב במוחו. במשך שבע שעות עמלו המנתחים על עצירת הדימום וההידרדרות במצבו של ראש הממשלה. במהלך הימים הבאים עבר שרון מספר בדיקות סי-טי ושני ניתוחים נוספים, ובסופו של דבר נותר מצבו קשה אך יציב. השיפור היחסי, לעומת הימים הראשונים, לא שינה את העובדה שהכרתו של ראש הממשלה לא שבה אליו ולמרות נסיונות הרופאים להעירו באופן הדרגתי, הוא נותר במצב של תרדמת.

 

בפברואר שוב הידרדר מצבו של ראש הממשלה, הפעם בעקבות נמק שהתגלה במעיו. ראש הממשלה נותח במשך ארבע שעות ובניתוח נכרת חלק המעי שגרם לנמק. מאז הניתוח נמשך אשפוזו של שרון וצוותים רפואיים של אחת ממחלקות השיקום בבית החולים תל-השומר אף הגיעו לצורך התייעצות בנוגע לטיפול שמקבל ראש הממשלה ולשיקום העתידי. חמישה חודשים אחרי האירוע המוחי הקשה, הועבר ראש הממשלה לשעבר לאשפוז במחלקה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. שיפור בתפקוד הלב
צילום: איי פי
מומלצים