שתף קטע נבחר

מסתמן: המשטרה תמליץ לסגור את תיק ליברמן

נגד ליברמן מתנהלת כבר שש שנים חקירה בחשד לעבירות מימון בחירות במהלך הקמפיין בשנת 1999. כעת נודע כי המשטרה מתכוונת ככל הנראה להמליץ על סגירת התיק. בשבועות הקרובים יועבר התיק לפרקליטות

בשורות טובות לשר הטרי: המשטרה תמליץ לסגור את תיק החקירה נגד השר לאיומים אסטרטגיים אביגדור ליברמן, כך פורסם הערב (יום ג') בערוץ 2. גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי בעקבות החקירה מסתמנת סגירת התיק, וכי בשבועות הקרובים צפויה המשטרה להגיש את הממצאים בחקירה לידי הפרקליטות. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, הורה באחרונה על זירוז החקירה, המתעכבת כבר למעלה משש שנים.

 

באחרונה פורסם ב-ynet כי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ביקש גם הוא להאיץ את החקירות והבדיקות של הפרקליטות בנוגע לאישומים והחשדות לכאורה נגד השר אביגדור ליברמן. זאת, נוכח צירופו לממשלה. הכוונה בפרקליטות היא לסיים את הפרשה מוקדם ככל האפשר.

  

נגד ליברמן מתנהלת חקירה בחשד לקשרים לא חוקיים שניהל לכאורה ברוסיה וחשדות לשחיתות במימון הבחירות של ישראל ביתנו בשנת 1999. גורמים במערכת המשפטית מעריכים כי מזוז יאיץ את החקירה בימים הקרובים, אך כיוון שמדובר בחקירה שעניינה גם בחו"ל, התמשכותה מתארכת מעבר למקובל, ולמעשה מתנהלת כבר שש שנים.

 

מקור העיכוב: חיקורי דין

בשיחות סגורות הסביר היועץ המשפטי לממשלה כי הוא אינו נוטה להשאיר תיקים פתוחים זמן כה רב על שולחנו. אולם כיוון שבמקרה זה, כמו בפרשת מרטין שלאף ואריאל שרון (סיריל קרן) מדובר בחקירה שתלויה במה שקרוי בשפה המקצועית "חיקור דין", משך החקירה והבדיקה ארוך מהרגיל. חיקור דין הוא בקשה שמגישים בפרקליטות, במשרד המשפטים או בממשלה למדינה זרה, על מנת לקבל מידע או מסמכים הנוגעים לחקירה. הליך זה הינו סבוך מאוד ודורש זמן ארוך.

 

בסביבתו של ליברמן מלינים זה זמן רב על משך התנהלות החקירות נגדו, שמנעו למעשה את מינוי לתפקיד השר לביטחון פנים.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט פנה ליועץ המשפטי כבר כשהרכיב את הקואליציה לאחר הבחירות, כדי לקבל חוות דעת באשר למינויו של ליברמן. עמדת היועץ היתה כי הוא לא יוכל לכהן בתפקיד שר הממונה על רשויות אכיפת החוק, כלומר לא יוכל להיות שר המשפטים או שר לביטחון פנים, אך אין מניעה שימונה לתפקיד שר אחר. ככל הנראה היועץ עדיין מחזיק בעמדה זו. עמותת אומ"ץ פנתה למזוז בדרישה כי יפרסם היכן עומד תיק החקירה נגד ליברמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חדשות טובות. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
הורה להאיץ. מזוז
צילום: ניב קלדרון
מומלצים