שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אירופה מגנה את ההפגזה בעזה: אירוע מחריד

נציבת יחסי החוץ של האיחוד האירופי: "ההרג הבוקר של ילדים רבים כל כך הוא ממש מחריד"; שר החוץ האיטלקי: "זהו טבח, דרושה יוזמה בינלאומית כדי למנוע הידרדרות למלחמה". ראש הממשלה הפלסטיני הנייה קורא לקיים כינוס חירום במועצת הביטחון. חאלד משעל: "נגיב במעשים ולא במילים"

נציבות האיחוד האירופי גינתה היום (ד') את ההתקפה הקטלנית בעזה, וכינתה אותה "אירוע מחריד". "ההרג הבוקר של כל כך הרבה אזרחים בעזה, בהם ילדים רבים, הוא מחריד ממש", אמרה נציבת יחסי החוץ של האיחוד, בניטה פררו-ולדנר.

 

פגז קטלני: סיקור מיוחד ב-ynet  

 

  

בתקרית בבית חנון, שאירעה בעקבות מטח קטלני של פגזי צה"ל שחלקם נחתו על בתי מגורים, נהרגו 18 בני אדם ולפחות שלושים נפצעו. על פי דיווחו הפלסטינים, 13 מההרוגים הם בני משפחה אחת. בהרוגים שבעה ילדים וארבע נשים. בצה"ל אומרים בתגובה כי הירי הארטילרי כוון לעבר נקודת שיגור קסאם ונקודה נוספת סמוכה ממנה הייתה כוונה לשגר קאסמים.

 

גם איטליה התבטאה בחריפות נגד ההתקפה היום. שר החוץ האיטלקי, מאסימו ד'אלמה, כינה את ההתקפה בבית חנון "טבח", וקרא ליוזמה בינלאומית מיידית כדי לשים קץ לאלימות. "הבוקר התבצע טבח של 19 בני אדם, בהם נשים וילדים. הסלמה זו באלימות אינה מקובלת עלי כלל ועיקר", אמר ד'אלמה לעיתונאים ברומא.

 

"חיוני להוביל עכשיו יוזמה בינלאומית שתשים קץ למבוי הסתום באפיק הפלסטיני", הוסיף ד'אלמה. "ברור לנו שאם ההסלמה הזאת באלימות לא תיעצר, ייגבר החשש שניקלע שוב לאווירת מלחמה", אמר ד'אלמה.

 

משרד החוץ של טורקיה הודיע כי תקיפת ישראל בבית חנון היא "הרסנית וחסרת פרופורציה". "המתקפה הישראלית היא מכה למאמצי השלום באזור, ותיצור מעגל דמים", נאמר בהודעת משרד החוץ הטורקי.

  

ומה אומר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, השוהה בדמשק? לדבריו, הארגון יגיב לאירוע בבית חנון הבוקר "במעשים ולא במילים".

 

הרשות הפלסטינית הודיעה על שלושה ימי אבל רשמיים במחאה על תקיפת צה"ל. הממשלה הפלסטינית התכנסה היום לישיבת חירום בעקבות תקיפת צה"ל בבית חנון. ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, קרא לקיים כינוס חירום של מועצת הביטחון באו"ם. הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, גינה את תקיפת צה"ל בבית חנון וכינה אותה "טבח נוראי".

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פררו-ולדנר. הרג מחריד
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: רויטרס
ד'אלמה. הסלמה בלתי מתקבלת
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
חאלד משעל. נגיב במעשים
צילום: רויטרס
מומלצים