שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ערביי ישראל: התקרית בבית חנון - טיהור אתני

גם ערביי ישראל מגנים בחריפות את ירי הפגז שגרם למותם של 19 פלסטינים. "מדובר בטבח שמייצג את התמונה הברורה של פשעי המלחמה הישראליים", נמסר בהודעה מטעם ועדת המעקב העליונה. יו"ר הוועדה: "זהו המחיר של המשך הכיבוש"

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל גינתה היום (ד') בחריפות את הפגזת צה"ל בבית חנון, שגרמה למותם של 19 פלסטינים, רבים מהם ילדים. "מדובר בטבח שמייצג את התמונה הברורה של פשעי המלחמה הישראליים, ואת הטיהור האתני שמבוצע נגד העם הפלסטיני", נמסר בהודעה שמטעם הוועדה.

 

עוד נכתב בהודעה כי "תקיפת צה"ל היא המשכה של מדיניות הטרור הישראלית נגד העם הפלסטיני, הנתמכת על ידי ארצות הברית".  

 

 

יו"ר ועדת המעקב העליונה, שאוקי חטיב אמר ל-ynet: "זה טבח והרג של ילדים, נשים וטף, והמחיר של המשך הכיבוש. אחרי הטבח המזעזע הזה בממשלה צריכים להתעורר ולהבין שכוח לא יביא לשקט באזור, אלא יכניס את כולם להמשך מעגל הדמים.

 

"אני קורא לשר הביטחון ולראש הממשלה שיתעוררו מהשיכרון והניסיון לכפות על דברים אחרים, וישובו לשולחן המשא ומתן עם הפלסטינים ונבחריהם כדי לחסוך במראות המזעזעים את כל בני האנוש. הודעות הצער והסליחה אינן מספיקות, יש לנקוט במעשים".

 

הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל הודיע כי בעקבות התקיפה הוא יקיים ביום שישי הפגנת מחאה בנצרת. חברי התנועה כבר החלו בארגון ההפגנה, וקראו לציבור הערבי להגיע בהמוניהם. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
חטיב. "להתעורר מהשיכרון"
צילום: אורי פורת
צילום: איי אף פי
הבית המופגז בבית חנון
צילום: איי אף פי
מומלצים