שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אילן בן דב רוכש מפישמן מניות דרבן ב-184 מיליון ש'
  פישמן מוכר לחברת טאו 22.5% ממניות חברת הנדל"ן דרבן בתמורה ל-184 מיליון שקל, וישאר עם אחזקות של 56% בחברה. העסקה משקפת לדרבן שווי של 817 מיליון שקל

  חברת טאו, שבשליטת אילן בן דב, רוכשת מידי אליעזר פישמן 22.5% ממניות חברת הנדל"ן דרבן תמורת 184 מיליון שקל.

   

  העסקה משקפת לדרבן שווי של 817 מיליון שקל, הנמוך ב-10% משווי דרבן בבורסה, אך גבוה ב-16% משווי החברה לפיו נסחרה כאשר הצדדים החלו במשא ומתן. לאחר השלמת העסקה יחזיק פישמן בכ-56% ממניות דרבן.

   

  טאו עשויה לשלם לפישמן סכום נוסף בהיקף 30% מהרווח שייווצר לטאו כתוצאה מהנפקה עתידית של החברה המשותפת של קבוצת פישמן מפעילות נדל"ן ברוסיה (שדרבן שותפה בה ב- 20%).

   

  פישמן ממשיך למכור

  בתחילת 2006 הפסיד פישמן כמיליארד שקל כתוצאה מצניחת הלירה הטורקית, ומאז מכר את חלקו במספר חברות שהיו בבעלותו. בין היתר מכר את אחזקותיו בויזה כאל לבנק דיסקונט תמורת 360 מיליון שקל, את אחזקותיו במהדרין-תנופרט-יצוא לחברת מהדרין, מקבוצת נכסים ובניין, את השליטה בקווי זהב לחברת אינטרנט זהב ואת חברת מוצרי המאפה בונז'ור לאסם תמורת 117 מיליון שקל.

   

  בנוסף מכר פישמן את אחזקותיו ביצרנית הצמיגים אליאנס לקרן ההשקעות הבינלאומית וורבורג-פינקוס (Warburg Pincus) .

    

  טאו תשואות,

  בניהולו של יוסי ארד, שהשליטה בה נרכשה בשנת 2005, פועלת כקרן השקעות. אילן בן דב, בעל השליטה בטאו, עשה את מרבית הונו ביבוא טלפונים סלולריים ואביזרים נלווים תוצרת סמסונג. לאחרונה השלימה טאו הנפקת אגרות חוב להמרה בהיקף כספי של 105 מיליון שקל. בנוסף מנהלת טאו משא ומתן מתקדם בשותפות עם הפניקס לרכישת 50% מקניון מול הים באילת תמורת 450 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  אליעזר פישמן, בעל השליטה בדרבן
  צילום: שאול גולן
  אילן בן דב, בעל השליטה בטאו
  מומלצים