שתף קטע נבחר

השגריר בולטון ישלם את מחיר המהפך בקונגרס

מינויו הזמני של שגריר ארה"ב באו"ם, ג'ון בולטון, תומך גדול של ישראל, יפוג ב-1 בינואר. כפי שנראה כרגע, לא יהיה רוב רפובליקני שיעניק לו מינוי קבע

שגריר ארה"ב באו"ם, ג'ון בולטון, תומך גדול של ישראל, עלול להיות הקורבן השני של המהפך בקונגרס האמריקני, אחרי שר ההגנה דונלד רמספלד, שהלך השבוע הביתה. בולטון זקוק לאישור של הסנאט לקבלת מינוי קבע של שגריר ארה"ב באו"ם, כיון שמינויו הזמני יפוג ב-1 בינואר 2007.

 

בולטון משרת על פי מינוי זמני מיוחד של הנשיא בוש מחודש אוגוסט אשתקד לאחר שלא היה רוב בסנאט למינויו. בראש המתנגדים למינוי עומד הסנטור ג'ו ביידן, שיתמנה בסנאט החדש ליו"ר ועדת החוץ.

 

הבית הלבן שיגר ביום חמישי בקשה לסנאט הנוכחי ברוב רפובליקני להעביר את מינוי הקבע של בולטון עוד לפני השבעת הסנאט החדש, אבל גם הסנטור הרפובליקני המנוצח לינקולן שייפי מרוד איילנד הודיע כי ימשיך בהתנגדותו למינוי בולטון בגלל מדיניותו במזרח התיכון. בלי תמיכתו של שייפי אין לרפובליקנים רוב להעביר את המינוי בוועדת החוץ.

 

שייפי נחשב למתנגד גדול של ישראל והוא התנגד לבולטון בין השאר משום תמיכתו הגדולה של בולטון בישראל. הפסדו של שייפי בבחירות לסנאט נתקבל בברכה על ידי ידידי ישראל, אבל שייפי הודיע כי יצביע נגד בולטון עד הרגע האחרון.

 

ידידי ישראל בגבעת הקפיטול פועלים בימים האחרונים מאחורי הקלעים לעודד ולשכנע סנטורים יהודים לשנות את עמדתם ולתמוך במינוי הקבע של בולטון בגלל אהדתו לישראל ומאבקו הנמרץ נגד איראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בולטון. אוהד ישראל
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הלך הביתה. רמספלד
צילום: איי פי
מומלצים