שתף קטע נבחר

אולמרט לחלוץ: אני עומד מאחוריך

בלשכת אולמרט אומרים כי הופתעו לקרוא את הכותרות כאילו הוא אינו נותן גיבוי לרמטכ"ל. אולמרט, השוהה בוושינגטון, שוחח בטלפון עם חלוץ והבהיר כי הוא מביע בו אמון ושהעבודה ביניהם אינה צריכה להיפגע כתוצאה מהפרסומים, "שהוא אינו עומד מאחוריהם"

נותן גיבוי, בסופו של דבר: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התקשר היום (ג') לרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, ואמר לו שאין כל שחר לידיעות על-כך שאינו תומך בו. אולמרט הבהיר לחלוץ בשיחה כי "יחסי העבודה בין שניהם ימשיכו להיות מצויינים".

  

במהלך תדרוך לעיתונאים אמש ב"בלייר האוס", בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן, נדרש אולמרט לסוגיית הקריאות לרמטכ"ל להתפטר על רקע התפטרותו של תת אלוף גל הירש. אולמרט ביטל את הפניות אליו באומרו שמדובר "בעניין לא רציני ואין הוא ניזון או מגיב על שמועות". אולמרט נשאל על כך מספר פעמים, אך בחר שלא להגיב לטענה.


חלוץ ואולמרט (ארכיון: משה מילנר)

  

היום מסרו אנשי לשכתו של אולמרט שראש הממשלה נדהם לקרוא את כותרות העיתונים, כאילו אין הוא נותן גיבוי לרמטכ"ל. אנשי הלשכה הבהירו שאין לדברים שחר והוא נותן אמון מלא ברמטכ"ל. בעקבות הפרסום שוחח אולמרט עם חלוץ בטלפון עוד לפני צאתו מוושינגטון ללוס אנג'לס, לכנס הקהילות היהודיות. בשיחה הבהיר אולמרט לחלוץ שהוא מביע בו אמון ושהעבודה ביניהם אינה צריכה להיפגע כתוצאה מהפרסומים, אשר הוא אינו עומד מאחוריהם.

 

פרץ: אין לנו לוקסוס לויכוחים מיותרים

שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר מוקדם יותר: "אני מתכוון לתת גיבוי מוחלט לרמטכ"ל, לאלופים, למפקדים, לחיילים. אין לנו את הלוקסוס להשקיע בבזבוז זמן על ויכוחים מיותרים. החיילים פרוסים בכל הגזרות, עשרות אלפי חיילים מביטים אלינו ושואלים את עצמם שאלות. הם אמורים להגן על מדינת ישראל. זה לא דבר מובן מאליו שכל אזרח יכול לקיים את חיי השגרה שלו. זה לא מובן מאליו שהמדינה הזאת יודעת שלמרות האיומים היומיומים בכל שעה - צה"ל עומד במשימות קשות ומורכבות ואנו צריכים להיות במלוא הריכוז שלנו במשימות האלה".

 

השר פרץ ביקש להבהיר כי חילוקי הדעות בינו לבין הרמטכ"ל סביב סבב המינויים אינם חזות הכל וזעם על האמירות כאילו יש בינו לבין חלוץ נתק. "יש הליך מקובל. הרמטכ"ל עושה את התחקירים על פי הנדרש, הוא שוקל את השיקולים שלו ואנחנו נקיים דיון כדי לקבל את ההחלטות הנכונות לצה"ל. אני רגיל שבמערכת הפולטית מותר מבוקר עד ערב לנסות וליצור סיכסוכים ועימותים שלא היו ולא נבראו. זאת מערכת עבודה על כל המשמעויות שלה, גם אם יש חילוקי דעות או קושי להגיע להכרעה".

 

הרמטכ"ל עצמו התייחס היום לביקורת הציבורית בביקור בבסיס אימונים בדרום ואמר: "אני מתמודד בעשייה, אנחנו עושים. יש כאלה שקוראים ויש כאלה שעושים. אנחנו בצד של העושים. נמשיך לעשות כל מה שנדרש בשביל לשרת את המטרה שלשמה אני נמצא כאן וכולנו נמצאים כאן והמטרה היא צבא מאומן יותר, איכותי יותר. יש לנו צבא איכותי והוא תמיד יכול להיות איכותי יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט בארה"ב
צילום: איי פי
צילום: חיים צח
הרמטכ"ל. "אני עסוק בעשייה"
צילום: חיים צח
מומלצים