שתף קטע נבחר

נועם שליט לפצועי בית חנון: אנו קורבן לאותו טירוף

אביו של החייל החטוף ביקר את הפצועים מבית חנון המאושפזים באיכילוב. "אני רואה ילדים שוכבים פצועים בלי הכרה, שמשלמים את המחיר של המלחמות המיותרות האלו". ראסן גאסן, שאחיו מת מפצעיו בבית החולים: "נשרף לנו הלב, שנועם שליט נשרף איך שאנחנו נשרפים". בנוגע למאמצים לשחרור בנו אמר שליט: "הממשלה לא עושה מספיק"

"הגעתי לאיכילוב להביע הזדהות עם משפחות מבית חנון שאיבדו 20 מיקיריהם ומספר גדול של פצועים השוכבים פה באיכילוב. פגשתי את המשפחות ואני רואה שכל אנשי בית חנון הם אנשים שוחרי שלום שלא מעורבים בטרור וכל מה שהם מחפשים זה את הפרנסה שלהם". כך אמר בצהריים (ה'), נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט.

לדבריו, "אני מרגיש שמשפחת עתמנה והמשפחות הנוספות שאיבדו את יקיריהן הן בדיוק כמו משפחת סלוצקר משדרות ומשפחתי שלי מהגליל. כולן קורבנות של אותו הטירוף, אותן מלחמות בלתי פוסקות ובלתי הגיוניות של אלימות, שמתחילה בירי רקטות לעבר מרכזי אוכלוסייה ומצד שני פגזים תועים אומללים, והמכנה המשותף לכולן הוא שאוכלוסייה אזרחית משלמת את המחיר".

 

שליט הוסיף כי "אני רואה ילדים שוכבים פצועים בלי הכרה. לצערי הם משלמים את המחיר של המלחמות המיותרות האלו. אני קורא לממשלת ישראל ומנהיגי הפלסטינים להפסיק עם האלימות הבלתי פוסקת, שכן אלימות גוררת אלימות נוספת ושנאה במעגל אינסופי שחייבים לשבור אותו".

 

בנוגע לשאלה האם המהלכים החדשים של ממשלת ישראל מסכנים את גורלו של בנו גלעד, ענה שליט: "מההתחלה לגלעד אין פוליסת ביטוח כשהוא שוהה בעזה". לדבריו, "אנחנו לא מחפשים מי אשם ומי התחיל, אני מקווה שיהיו התפתחויות לשיחות על ממשלה פלסטינית חדשה ושאפשר יהיה להתחיל דף חדש כשכל הטירוף הזה יסתיים בקרוב".

 

בהתייחסו לשאלה האם הממשלה עושה מספיק כדי לשחרר את גלעד, מתח נועם שליט ביקורת ואמר: "במבחן המציאות התוצאה היא שהממשלה לא עושה מספיק, שכן גלעד איננו איתנו קרוב לחמישה חודשים. ברור שאפשר לעשות יותר כדי להחזיר אותו הביתה. גם מצד הממשלה שלנו וגם מצד הממשלה הפלסטינית, צריך להבין שהגיע הזמן לסיים את הפרשה הזו. כל כך הרבה סבל נגרם מאז ה-25 ביולי למאות אלפי פלסטינים, יש לחץ ברצועה מהמצור הזה וגם הפלסטינים צריכים להבין שעל גבו של גלעד הם לא יפתרו את בעיית האסירים, על גבו הצר של גלעד היא לא תיפתר.

 


נועם שליט ובני משפחת עתמנה באיכילוב (צילום: ניב קלדרון)

 

"בעיית האסירים הפלסטינים תיפתר בשיחות שלום בשולחן הדיונים. אני מצפה שהפלסטינים והישראלים יגיעו להסדר, שהחמאס ירד מהעץ הגבוה שהוא טיפס עליו. אני קראתי לפני הרמאדן לשחרור אסירים, ואם הם היו נענים כמה מאות אסירים היו מבלים את הרמאדן בעיד אל פטר, עם משפחותיהם.

 

"אחד המכשולים העיקריים להחזרת גלעד זו הנהגת החמאס שיושבת בדמשק ולצערי לא נענית לקריאות שלנו. לצערי, הם לא רואים את הסבל של העם הפלסטיני, של תושבי הרצועה, וכנראה חיים טוב בדמשק. הם לא מתקרבים ולא מוכנים לרדת מהעץ שטיפסו עליו בנושא זה ולא מתקרבים להסכם בנושא שחרור גלעד. לצערי הרבה אנשים חפים מפשע משלמים את המחיר". 

 

"נשרף לנו הלב"

לצדו של שליט עמדו כל העת בני משפחת עתמנה ומשפחות נוספות שיקיריהם מאושפזים בבית החולים איכילוב מאז התקרית בבית חנון.

 

שליט יצר קשר עם משפחות הפצועים ואף השאיר בידיהם את מספר הטלפון שלו כדי שיוכלו לשמור על קשר. ראסן גאסן, שאחיו באסם מת מפצעיו ביום שישי באיכילוב לאחר שנפצע בבית חנון אמר: "אני רוצה להגיד תודה לאבא של גלעד שבא לבקר אותנו. נשרף לנו הלב, למרות שהוא שרוף כבר, שהבן אדם הזה (נועם שליט) נשרף איך שאנחנו נשרפים. אנחנו האזרחים משלמים את המחיר והמנהיגים חיים על שתיית דם של אנשים. אני חושב שהבן שלו יוכל לחזור, תלוי בממשלת ישראל, במיוחד בראש הממשלה ושר הביטחון, אם הם יהיו מוכנים לעשות החלפת שבויים כי יש 10,000 אסירים מהרשות הפלסטינית.

 

"אני מקווה שהבן שלו יחזור מהר, ומבקש משתי הממשלות, די, מספיק. הם כרגע ממשיכים במשא ומתן דרך שפיכות הדמים ועדיף לדבר בשולחן השלום בארבע עיניים, דרך שלום נוכל להגיע להסדר ולא לשפיכות דמים".

 

גם נציג של משפחת עתמנה, אוסמא אחמד, שאיבד 18 מבני משפחתו, בירך את נועם שליט: " אני אומר לאבא של גלעד תודה רבה על הביקור, אני מתפלל שהבן שלו יחזור הביתה שלם ובריא ויגמור את האסון הזה שקרה לנו בבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
נועם שליט. "הממשלה לא עושה מספיק"
צילום: ניב קלדרון
צילום: נביל סעו, אתר אל-ערבייה
בית חנון
צילום: נביל סעו, אתר אל-ערבייה
מומלצים