שתף קטע נבחר

ויכוח בממשלה: האם צריך התרעה באשקלון

בדיון שהתקיים בלשכת ראש הממשלה, התברר שמנכ"ל משרדו של אולמרט מתנגד להפעלת התרעת "צבע אדום" באשקלון. פרץ הגיב בזעם: "אתה יכול לקחת את האחריות על עצמך?". הממשלה החליטה להאיץ את המיגון למוסדות החינוך

לשכת ראש הממשלה מתנגדת להרחבת התרעת "צבע אדום" גם לאשקלון, אבל שר הביטחון, עמיר פרץ, תומך בכך - כך התברר בדיון שהתקיים אחר הצהריים (יום א') בלשכתו של אולמרט בסוגיית מיגון אשקלון, שדרות ועוטף עזה. בדיון הוחלט שהממשלה תאיץ את מיגון מוסדות החינוך בשדרות וביישובי עוטף עזה. בדיון השתתף בין היתר ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, לאחר ה"סולחה" בינו לבין אולמרט.

 

שר הביטחון, עמיר פרץ, תקף בדיון את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, שאמר שהוא מתנגד להפעלת התראת "צבע אדום" באשקלון. "יש לזה משמעות מרחיקת לכת", אמר דינור. שר הביטחון, פרץ, השיב: "אתה יכול לקחת את האחריות על עצמך? אם יש לך מידע, צריך להנחות את האוכלוסייה". מערכת הביטחון ממליצה להפעיל את מערכת האזעקה, אך בשלב זה טרם התקבלה ההחלטה.

 

בדיון שבו השתתפו בין היתר ראש הממשלה, שר הביטחון, השר לביטחון פנים, שרת החינוך, שר הפנים, ראש עיריית שדרות, ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, וארבעה ראשי מועצות אזוריות בעוטף עזה, הוחלט על מיגון שלם של גני הילדים ומעונות היום וכיתות א' עד ו'. חטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים ימוגנו רק על-ידי מרחבים מוגנים.

 

עם צאתו מהדיון הביע ראש עיריית שדרות, מויאל, את סיפוקו מההחלטה. עם זאת אמר ל-ynet: "אני בהחלט מודאג. המצב רק מחמיר. במהלך החודש האחרון איבדתי ארבעה קילוגרם ממשקלי. התושבים של שדרות בחרדה. איני רואה בינתיים כל פיתרון לירי הקסאם לעבר שדרות".

 

אולמרט התייחס מוקדם יותר למי שהיה יריבו הציבורי המר, מויאל, ואמר שהוא מגלה "שינוי לטובה במנהיגות המקומית". מויאל הסביר ל-ynet שה"סולחה" עם אולמרט נדרשה כדי ששיקולי אגו לא יפגעו בביטחון התושבים, "הגענו להסכמות כדי שאפשר יהיה למצוא פתרונות טובים יותר למצוקה הקיומית של תושבי העיר שלי. הרי איני נושא באחריות לבד. יש ממשלה בישראל והיא צריכה לתת תשובות".

 

שרת החינוך, יולי תמיר, הציגה את תוכניותיה לסיוע לאוכלוסייה בשדרות ובעוטף עזה. היא אמרה ל-ynet שהיא עושה מאמץ כביר לבצע תוכניות רענון לתלמידי ומורי שדרות ועוטף עזה "בינתיים איננו מדברים על תקציבים. עכשיו צריך לעשות ואחר כך נמצא את הכסף. חייבים לעזור לתושבי האזור המותקפים על ידי קסאמים, לילדים ולמורים במוסדות החינוך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל ירוזולימסקי
אהוד אולמרט
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים