שתף קטע נבחר

אלוף הטיסות בכנסת: ח"כ מלכיאור

ועדת האתיקה של הכנסת פירסמה את נסיעות חברי הכנסת שאושרו בחצי השנה האחרונה. בראש הנוסעים עומד ח"כ מיכאל מלכיאור, שהספיק לטוס שמונה פעמים בתקופה האחרונה. עוד מככבים ברשימה: יואל חסון, בנימין נתניהו, יוסי ביילין ושי חרמש. ומיהו חבר הכנסת שהספיק (כמעט) להקיף את כדור הארץ?

בריטניה, אוסטרליה, הולנד, נורבגיה, ארצות הברית וצ'כיה - זוהי רשימת המדינות שבהן ביקר בחצי השנה האחרונה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, מיכאל מלכיאור (עבודה). סך הימים בהם ביקר מלכיאור בחו"ל בתקופה זו עומד על כחודש, מהם שני ביקורים בבריטניה ושניים בארה"ב.

 

 

ועדת האתיקה של הכנסת פירסמה היום (א') את האישורים שניתנו לנסיעותיהם של חברי הכנסת בחצי השנה האחרונה. יש לציין שכל הנסיעות קיבלו את אישורי הוועדה, והן אינן ממומנות על ידי המדינה אלא על ידי גורמים חיצוניים.

 

במהלך נסיעותיו ביקר מלכיאור באוסטרליה למשך עשרה ימים באוסטרליה במימונו של המרכז האוסטרלי ללימודי התרבות היהודית באוניברסיטת MONASH, ובילה תשעה ימים נוספים בהולנד, בהזמנתה של הקהילה היהודית המקומית.

 

שני למלכיאור במספר נסיעות המאושרות הוא חבר הכנסת יואל חסון (קדימה), שטס לחו"ל שש פעמים במהלך חצי השנה האחרונה. חסון חצה את הגלובוס לאורכו ולרוחבו ובין השאר ביקר ביפן, תוניס, בריטניה, ספרד, ארגנטינה וירדן. נסיעתו הארוכה ביותר היתה ליפן, והיא נמשכה 10 ימים באדיבותה של טוקיו.

 

גם יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו (ליכוד), טס לחו"ל שש פעמים בתקופה האחרונה וביקר בעיקר בארצות הברית, ופעם אחת בבריטניה. עם זאת, נסיעותיו נתניהו לא התארכו מעבר לימים ספורים וכולן הסתיימו לא יאוחר מארבעה ימים.

 

יושב ראש מפלגת מרצ-יחד, יוסי ביילין, טס חמש פעמים לחו"ל וביקר בלונדון, איסטנבול, ברלין, ארצות הברית ומוסקבה. פרט לנסיעתו לרוסיה, שארכה כמעט שבוע, כל נסיעותיו של ביילין לא נמשכו יותר מיומיים.

 

חבר הכנסת זאב אלקין (קדימה) מחזיק בשיא השהות הרצופה בחו"ל, לאחר שהוזמן לביקור בן 12 בניו-יורק על ידי ארגון דור חדש, המאגד ישראלים לשעבר ואמריקנים עם חיבור לישראל. לדברי אלקין, מדובר באחד הארגונים היהודיים החזקים ביותר, שמושך אליו אנשים רבים לפעילות קהילתית. בנוסף, אלקין טס גם לרוסיה ואוקראינה.

 

לחבר הכנסת שי חרמש (קדימה) נרשמו 22 יום מצטברים בחו"ל, ובין השאר ביקר באנגליה, פריז וביקורים בני שבעה ימים באירלנד וגרמניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום על ישראל
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: גיל יוחנן
מלכיאור. שמונה יעדים
צילום: גיל יוחנן
חסון. שישה יעדים
צילום: אלכס קולומויסקי
אלקין. שיא השהות
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים