שתף קטע נבחר

הוראה: אסור להסיע פלסטינים בלי היתר מיוחד

הוראה חדשה של אלוף פיקוד המרכז אוסרת על אזרחים ישראלים להסיע ברכבם אזרחים פלסטינים - מבלי שקיבלו לכך היתר מיוחד. בצה"ל הסבירו כי מטרת ההוראה החדשה היא לצמצם את יכולת התנועה של ארגוני הטרור בשטחי הגדה, ולהקשות עליהם לבצע פיגועים

אזרחים ישראלים לא יורשו להסיע פלסטינים בשטחי יהודה שומרון ובקעת הירדן – בלי היתר מיוחד, כך הורה אתמול (יום א') אלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה. בהוראה החדשה של אלוף הפיקוד נקבע כי אזרח ישראלי המבקש להסיע פלסטיני ברכב הנושא לוחית זיהוי צהובה, יוכל לעשות זאת – רק אם קיבל היתר מיוחד לעשות כן.

 

הוראתו של נווה צפויה להיכנס לתוקפה ב-19 בינואר 2007. מצה"ל נמסר כי אזרח ישראלי שייתפס על ידי גורמי הביטחון כשהוא מסיע תושב פלסטיני ברכבו באזורים אלו, יינקטו נגדו אמצעי אכיפה מתאימים.

 

בצה"ל הסבירו כי הוראה זו באה על רקע העובדה כי ארגוני הטרור מנצלים את האפשרות לנוע בכלי רכב ישראלים, הנושאים  לוחיות זיהוי צהובות, על מנת לשפר את יכולתם לבצע פיגועים בישראל.

 

עם זאת, גורמים בצה"ל הבהירו כי ישנם מקרים עליהם הוראתו של נווה אינה חלה – כמו מקרים בהם מדובר באזרח פלסטיני שהוא קרוב משפחתו של האזרח הישראלי. קרוב משפחה במקרה זה, כפי שהוגדר על ידי צה"ל, יהיה רק קרובים מדרגה ראשונה (הורים, בן הזוג, אח, בן, סבא או סבתא, נכדים).

 

בצה"ל הסבירו עוד, כי גם במקרים בהם הפלסטיני מחזיק בהיתר כניסה לישראל, או בהיתר כניסה לאותם אזורים ספציפיים – לא יהיה צורך בקבלת היתר מיוחד. בנוסף, הוראתו של נווה לא תחול גם על מקרים בהם מדובר בפלסטיני שעובד בארגונים בינ"ל, או בהחזקת תשתיות. זאת בתנאי שברשות הפלסטיני יימצא היתר המעיד על עיסוקו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף נווה (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים