שתף קטע נבחר

השר יצחק כהן: בג"ץ עקר את המזוזה האחרונה

"בג"ץ בהחלטתו שקע במ"ט שערי טומאה ועקר את המזוזה האחרונה מדלתותיו", מגיב השר יצחק כהן על החלטת בג"ץ לרשום כנשואים זוגות חד-מיניים שנישאו בחו"ל. ח"כ מיכאל איתן פנה לנשיאות הכנסת בבקשה לקיים דיון דחוף בפסק הדין

שרים וחברי הכנסת מהמפלגות הדתיות זועמים על החלטת בג"ץ, שהחליט להתיר רישום של זוגות חד-מיניים שנישאו בחו"ל במרשם האוכלוסין. "בג"ץ בהחלטתו זו שקע במ"ט שערי טומאה ועקר את המזוזה האחרונה מדלתותיו", אמר השר הממונה על שירותי הדת יצחק כהן (ש"ס).

 

השר כהן הוסיף: "נישואין יש רק כדת משה וישראל. כל הכלאה אחרת שנפסלה במדינות רבות בעולם, כמוה כקשר בין בעלי חיים, עץ, צומח או אבן דוממת לאדם. בחסות בג"ץ, נפרץ הסכר היהודי שגונן על המדינה היהודית היחידה. כולנו יהודים חוץ מהחלטות בג"ץ". ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) אמר כי "אם השופט אליקים רובינשטיין רוצה להביע את סלידתו משפיטה מגעילה כזו, שיתפטר מתפקידו לאלתר".

 

חברו של פרוש למפלגה, ח"כ משה גפני, הביע אף הוא זעזוע מהכרעת הדין: "ברק משאיר לנו מתנת פרידה שמשמעותה הרס התא המשפחתי. כל אדם בר דעת מזדעזע מהפסיקה. גם בסדום ועמורה היו בתי משפט - אני מזכיר לכולם כי גם בסדום ועמורה הכל נעשה באופן חוקי".

 

ח"כ יצחק לוי מהאיחוד הלאומי-מפד"ל אמר ש"בג"ץ הפך לאויב המדינה היהודית ולמייסדה של מדינת כל אזרחיה. "הפסיקה מובילה ציבור רחב בישראל להביע אי אמון בבית המשפט העליון ובמה שהוא מייצג". ח"כ זבולון אורלב אמר כי "פסק הדין של בג"ץ הוא בבחינת עבודה זרה המקעקעת לחלוטין את זהותה היהודית של מדינת ישראל ואת התרבות היהודית לדורותיה. עבור דורשי מדינת ישראל כמדינה יהודית זהו יום אבל".

 

מצד שני, במפלגות השמאל רואים בחיוב את פסק הדין. "החלטת בג"ץ מסמנת מהפיכה בתחום זכויות האדם בישראל. אשרינו שבג"ץ הוא המגן האחרון לזכויות האדם והפרט בישראל, בעוד שאר המוסדות מזמן נסוגו מדאגתם לאלה", אמר ח"כ רן כהן (מרצ).

 

ח"כ גלאון מברכת על הפסיקה: "החלטת בג"ץ מהווה צעד משמעותי נוסף בדרך להכרה המלאה לשוויון זכויות של משפחות חד-מיניות". גלאון קוראת לשר הפנים ליישם את ההחלטה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהדות התורה
פרוש. סולד?
צילום: יהדות התורה
צילום: גיל יוחנן
גלאון. מברכת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
איתן. דיון דחוף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים