שתף קטע נבחר

ח"כ אלי אפללו צפוי לפרוש מן הכנסת

סיעת קדימה תיפרד בקרוב מחבר הכנסת אפללו, והוא יתמנה ככל הנראה לראש חטיבת ההתיישבות בסוכנות. אפללו ואולמרט נחשבו מקורבים עד שחתול שחור עבר ביניהם, כשזה לא התמנה לתפקיד בממשלת קדימה. הבא בתור ברשימת קדימה: הפרופסור יצחק בן-ישראל

חבר הכנסת אלי אפללו צפוי לפרוש בעתיד הקרוב מן הכנסת, כך מעריכים היום (ג') גורמים בכירים בקדימה ובלשכת ראש הממשלה. אפללו קיבל הצעה לפיה ימונה לראש חטיבת ההתיישבות בסוכנות, גוף שתקציבו עומד על כ-200 מיליון שקלים ובמקביל ישמש כמנכ"ל קדימה העולמית. ההצעות ניתנו לאפללו על דעתו של ראש הממשלה וההערכה היא כי חבר הכנסת, שמסתובב מאז הקמת הממשלה מתוסכל על שלא מונה לשר, יקבל את ההצעה ויפרוש מן הכנסת.

 

בחודשים האחרונים ניהל אפללו מגעים עם לשכת ראש הממשלה וביקש לקבל את האחריות על התקציבים במשרד אולמרט העוסקים בצפון ובדרום. לפי שעה נראה כי הדבר לא יוצא אל הפועל.

 

אפללו נחשב בעבר לאחד האנשים המקרובים יותר לראש הממשלה, אהוד אולמרט, אולם בחודשים האחרונים חל נתק בין השניים. ח"כ אפללו אף מיעט להשתתף באירועים של סיעת קדימה ושל המפלגה באופן הפגנתי ובמחאה על כך שלא מונה לתפקיד בממשלה. בממשלת שרון שימש אפללו כסגן שר, ואף גמל לשרון על כך כשהגיע למרות אשפוזו כדי להצביע בעד תקציב המדינה. כך שרדה הממשלה והתאפשר יישום תוכנית ההתנתקות.

 

אם אכן יפרוש אפללו, הבא בתור הצפוי להתמנות לח"כ הוא ראש מפא"ת לשעבר, הפרופסור יצחק בן ישראל, שנמנה על רשימת קדימה. אם יסרב, עומד אחריו בתור מנכ"ל קדימה, יוחנן פלסנר, הנחשב למקורבו של אולמרט. לפי שעה לא ברור אם בן ישראל יקבל עליו את התפקיד.

 

בכירים בקדימה אמרו בעקבות הדיוחח כי אנשי ההתיישבות יוצאי מפלגת העבודה שעברו לקדימה זועמים על המינוי של אפללו לראש חטיבת ההתיישבות. חברי ההתיישבות, בראשות ח"כ שי חרמש, רצו שבראש החטיבה יעמוד איש יוצא מפלגת העבודה. בקדימה מעריכים גם כי השר שמעון פרס "לא יהיה מאוהב במינוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורש. ח"כ אלי אפללו
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
בן-ישראל. הבא בתור?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים