שתף קטע נבחר

המינוי הזמני תם, האם שטרית ימשיך כְּשר?

מחר תסתיים תקופת הזמניות של השר מאיר שטרית, הממלא את מקומו של שר המשפטים חיים רמון. מכיוון שמשפט רמון צפוי להסתיים בעוד כחודש, עולה השאלה האם אולמרט לא ייקח על עצמו את בתיק לזמן שנותר

מינויו הזמני של ממלא מקום שר המשפטים, השר מאיר שטרית, צפוי להסתיים מחר בלילה (יום ד'). במערכת הפוליטית כבר רוחשות השמועות, והשאלה הגדולה היא האם שטרית יקבל את התפקיד כמינוי קבע או שראש הממשלה ייקח לעצמו את תיק המשפטים וימתין לתום משפטו של רמון, הצפוי להסתיים בעוד כחודש. 

 

פרופ' אריאל בן-דור, מומחה למשפט חוקתי מאוניברסיטת חיפה אמר הערב ל-ynet כי "הדבר הנכון ביותר הוא ששטרית יישאר שר המשפטים. גם מינוי קבע הוא לא מינוי לנצח, כך שנדמה שהפתרון האופטימלי הוא שמאיר שטרית ימשיך לכהן בתפקיד. מדובר מדובר בתפקיד פוליטי, ואם יהיו נסיבות פוליטיות או אחרות שיצדיקו שחיים רמון או אדם אחר יקבל את התפקיד אז אין מניעה, ותמיד אפשר לשקול מינוי של אדם אחר".

 

בנודע לאפשרות שאולמרט ייקח על עצמו את התיק אמר בן-דור כי "בלי כל קשר לחקירות והבדיקות בנוגע לפרשיות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה, אין זה נכון להשאיר את משרד המשפטים ללא שר, דבר שכזה ראוי לעשות רק במקרים של אילוץ פוליטי שלא ניתן להתגבר עליו, וזה לא המקרה.

 

"סוגיית החקירה והבדיקות הקשורות לאולמרט ייצרו מצב מוזר, שהאדם שימלא את התפקיד השר הוא למעשה אדם שיכול למלא אותו רק באופן חלקי, בהתאם לחוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה. בעולם הפוליטי אין דברים קבועים, והדבר הנכון ביותר מבחינת המינהל התקין והיציבות הוא ששטרית יישאר בתפקיד".

 

שטרית אמר ל-ynet כי "ערב קבלת התפקיד היה סיכום ביני לבין ראש הממשלה שאני מקבל את התפקיד לכל תקופת משפטו של רמון, גם אם זה מעבר למינוי הזמני. כשאקבל את מינוי הקבע אני מוכן לפנות את המשרד לרמון בלי שום קושי".

 

בלשכתו של שטרית אומרים כי "ביומיים האחרונים חוזרות הטענות נגד שטרית על כך שקיבל החלטות המנוגדות לחיים רמון ,כפי שהוצג מיד לאחר כניסתו לתפקיד. העובדות מצביעות על כך שהטענות הינן חסרות בסיס, כך למשל - חיים רמון הוא זה שפרסם ברשומות את דבר מועמדותה של בייניש כמועמדת יחידה לתפקיד נשיאת בימ"ש העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שטרית. טענות חסרות בסיס
צילום: גיל יוחנן
צילום: עופר עמרם
רמון. סוף המשפט קרב
צילום: עופר עמרם
מומלצים