שתף קטע נבחר

המלצה: למגן את כיסא ראש הממשלה בכנסת

גורם ביטחוני המליץ לכנסת לאחרונה למגן נגד ירי את כיסא ראש הממשלה ואת דוכן הנואמים, אליו עולה אולמרט תכופות. בכנסת מביעים פליאה: השטח סטרילי ממילא, זו זריעת פאניקה

הכנסת בוחנת אפשרות למגן את כסאו של ראש הממשלה במליאת הכנסת ואת דוכן הנואמים נגד ירי, בעקבות המלצה של גורם ביטחון. ערוץ 2 פרסם הערב (יום ג') על ההמלצות.

 

גורמים בכנסת מספרים כי בימים האחרונים המליץ להם הגורם הביטחוני לנקוט באמצעים שיפחיתו את הסיכון הכרוך בשהות ראש הממשלה באולם המליאה, על ידי מיגון כיסאו נגד ירי, ונקיטת אמצעי דומה בדוכן הנואמים - דוכן אליו עולה אולמרט לעיתים קרובות. בכנסת הביעו פליאה על ההמלצה, כיוון שאולם המליאה הוא ממילא שטח סטרילי, ובנוסף - אם ינסה מישהו לפגוע באולמרט, הרי שפלג גופו העליון יהיה חשוף במהלך נאום כך או כך.

 

במקביל הביעו גורמי ביטחון בכנסת התנגדות למהלך כיוון שלטענתם מדובר בצעד מיותר המשדר מסר בעייתי של פאניקה. עם זאת, ההמלצה עדיין נבחנת בקרב הנהלת הכנסת, וזו שוקלת את המשך צעדיה בנושא. ייתכן שבסופו של דבר תיענה להמלצה.

 

אלא שבכך לא מסתיימים ענייני המיגון. בקרוב תוגש ליושבת-ראש הכנסת, דליה איציק, תכנית חדשה למיגון גג הכנסת. לפני שנתיים וחצי כבר הוחלט על מיגון בסיסי נגד רקטות קסאם בעלות של שני מיליון שקלים, אולם בדיון שנערך לאחרונה בכנסת בהשתתפות של מפקד פיקוד העורף ואיציק עצמה, נאמר כי יש צורך במיגון רחב יותר, על רקע לקחי האירועים האחרונים, והחשש מפגיעה של רקטות הרסניות יותר שישוגרו מאיזור יהודה ושומרון.

 

התכנית המפורטת תוצג בימים הקרובים בפני הכנסת, ואז תוצא למכרז. עלותה נאמדת בחמישה מיליון שקלים לפחות, אולם הכסף לכך כבר הוקצה בעבר, כך שלא מדובר בהוצאה תקציבית חדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט, בדוכן הנואמים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים