שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: נסגר הפער בשכר הממוצע בין נשים לגברים
  עפ"י מחקר של בנק ישראל, בחמש השנים האחרונות נסגר הפער בשכר ההתחלתי הממוצע בין גברים לנשים במגזר הציבורי, שנע סביב 20%-17% בעת הצטרפותם למעגל העבודה לפני 16 שנה

  הפער בשכר ההתחלתי הממוצע בין גברים לנשים במגזר הציבורי, אשר נע סביב 20%-17% בעת הצטרפותם למעגל העבודה לפני 16 שנה, ירד בהדרגה עד שב-5 השנים האחרונות אין הבדל בשכר ההתחלתי שמקבלים שני המינים, כך עולה ממחקר שנערך בבנק ישראל.

   

  יובל מזר ממחלקת המחקר של הבנק מצא מספר גורמים לצמצום הפער ההתחלתי, בראשם הגידול ב-27% בשכר הריאלי הממוצע של הנשים לאורך 16 השנים, לעומת
  גידול של 5% בלבד בשכר הגברים. בעבר הגברים קיבלו גם דרגות שכר גבוהות מאלה שקיבלו הנשים באותם מקצועות או תפקידים. גם בתחום זה נרשם שיפור מובהק לטובת הנשים.

   

  גורם חשוב נוסף שנמצא במחקר הוא התהליך המואץ של רכישת השכלה אקדמאית בקרב הנשים שקידם אותן לעמדת יתרון על פני הגברים. זאת לאחר שגדל בהתמדה שיעור הנשים שבחרו במקצועות עם שכר גבוה יחסית. בנוסף הגדיל השינוי את תשואת ההון האנושי של הנשים כתוצאה מהשיפור הניכר שבתכונותיהן המקצועיות לעומת הגברים.

   

  עם זאת החוקר מציין כי בבדיקה נוספת נמצא שכאשר האוכלוסייה הנחקרת היא "אחידה" בין שני המגדרים, פערי השכר בין הגברים לנשים נמוכים יותר, אולם גדלו ב-4 השנים האחרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים