שתף קטע נבחר

פרץ: ברק הוא אדריכל הבריחה מלבנון

מעזה ומלבנון הוא חושב ש"ברחנו", ויש לו גם את מי להאשים. "אהוד ברק רוצה להיות שר ביטחון? ברק הוא אדריכל הבריחה מלבנון", אומר עמיר פרץ בשיחה עם ynet ו"ידיעות אחרונות". בעיצומה של הסערה והקריאות להדיחו מסרב שר הביטחון לוותר. מקורביו מציעים לו לקחת את האוצר תמורת הביטחון, אך הוא בשלו: "נשאר בביטחון, נקודה"

כשהנתק הקשה עם ראש הממשלה מאחוריו, והמאבק על משרד הביטחון עוד לפניו, שר הביטחון, עמיר פרץ, שלף אמש (יום ה') סכינים. אם יש מישהו שעדיין חושב שפרץ יוותר לעמיתו למפלגה, אהוד ברק, על תיק הביטחון, הרי שאמש הבהיר יו"ר העבודה את דעתו על הדרך שבה ניהל ברק את ענייני המדינה בעת שהיה ראש הממשלה ושר הביטחון.

 

"אהוד ברק רוצה להיות שר ביטחון? ברק הוא אדריכל הבריחה מלבנון". אמר פרץ בשיחה עם ynet וידיעות אחרונות, זמן קצר לאחר ישיבת הלשכה המתוחה שהתקיימה אמש.

 

אחרי נאומו החריף בלשכת העבודה, שבו האשים פרץ את "המועמדים לתפקיד שר הביטחון" ב"מדיניות של עצימת עיניים", מבהיר פרץ בדיוק למי התכוון: אהוד ברק ושאול מופז. לדבריו, הנסיגה מלבנון וההתנתקות מעזה בלי הסכם היו טעויות קשות והן שהובילו למצב הקיים.

 

"אנחנו יצאנו מלבנון אחרי המלחמה בצורה מסודרת, אחרי הסכם. החיילים עזבו את דרום לבנון בשקט - ולא תחת התקפות. מעזה ולבנון ברחנו באופן חד-צדדי. זה מוכיח שצריך לסגת מהשטחים רק במסגרת הסכם והסדר מדיני", אמר פרץ. פרץ הביע התנגדות נחרצת לצעדים חד-צדדיים נוספים בעתיד. המשמעות היא ברורה: גם תוכנית ההתכנסות נכנסת עמוק למגירה. אז למה הוא תמך בהתנתקות? "איזו ברירה היתה לי? הבחירה היתה לתמוך בתוכנית ולצאת, או לא לצאת בכלל", אומר שר הביטחון.

 

לא קורא יותר עיתונים

בנאומו החריף תקף פרץ את "המועמדים לתפקיד שר הביטחון" - הם ברק ומופז. "כשאני שומע על מסע המועמדים לתפקיד שר הביטחון אני די המום, כי הרי גם בדרום וגם בצפון מישהו נרדם בשמירה והייתה מדיניות של עצימת עיניים - ואיש לא אמר שצריך לנקוט בתגובות נחרצות. המועמדים הם אלה שצריכים לתת דין וחשבון על מדיניות עצימת העיניים", אמר.

 

בהתייחס לנאומו החריף הבהיר פרץ שדווקא ניסה להיות מרוסן. "הנאום הזה עוד היה רגוע", אמר. ופרץ בהחלט זועם. הוא זועם על מה שהוא מכנה "מסע ההכפשות הציבורי". הוא זועם על חלק מחברי הממשלה. והוא זועם גם על חברים במפלגתו שלו. הוא גם הפסיק לקרוא את העיתונים היומיים בעקבות הסערה האחרונה אליה נקלע.

 

"כל מסע ההכפשה הזה חוצה גבולות, מפלגות ואינטרסים - מגאידמק ועד שרי הממשלה", אמר בנאומו. "לכל גורם במדינה שחבר ליצור דה-לגיטימציה אני רוצה שיהיה ברור: בכל תפקיד היה לי מזל כזה שהשנה-שנתיים הראשונות החלו במשברים , אך סיימתי עם מערכות חזקות. שאיש לא יטעה: העובדה שאיש שלום לא משנה את עמדתי נגד הטרור. ידי מושטת לשלום אך אלחם בכל תוקף בכל יעד שעושה פיגוע בילדי ישראל".

 

ולמרות העמידה האיתנה שמפגין פרץ, מקורביו אומרים כי אם יוצע לו תיק האוצר בתמורה לתיק הביטחון, פרץ ישקול את ההצעה. גם פרץ עצמו סירב לשלול בשיחות סגורות אפשרות כזו. לשכתו, מנגד, הכחישה את הפרסומים לפיהם הוא שוקל הצעה שכזו. "עמיר פרץ ממשיך לבצע את תפקידו כשר הביטחון. כל רעיון אחר לא עומד על הפרק, נקודה", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ברק ומופז אשמים. פרץ
צילום: עופר עמרם
צילום: רויטרס
פרץ עם "אדירכל הבריחה"
צילום: רויטרס
צילום: חגי אהרון
בריחה? חיילי צה"ל בלבנון
צילום: חגי אהרון
מומלצים