שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בעקבות בריחת האנס: שההורים יהיו עירניים

  תדהמה במשטרה ובמערכת המשפטית בעקבות בריחתו של האנס בני סלע. ניצב משנה בדימוס, מנחם פרנק, שהיה אחראי על המבצע ללכידתו של סלע: "אני בהלם". מפקד משטרת תל-אביב לשעבר, ניצב יוסי סדבון, אמר בתגובה כי "אין ספק שמדובר במחדל". התובעת במשפטו: "זו הפתעה גמורה. האיש מסוכן מאוד"

  נציב משנה בדימוס, מנחם פרנק, שהיה מפקד היחידה המרכזית במחוז תל אביב, וניהל את המבצע ללכידתו של בני סלע אמר בשיחה עם ynet: "אני בהלם. הייתי מפקד המבצע וזה היה המבצע, בה"א הידיעה, הכי גדול שנוהל אז. לקח לנו כמעט עשרה חודשים עד שתפסנו אותו". 

   

  בתגובה לכך שמדובר במחדל משטרתי אמר פרנק כי "אני לא מבין איך זה קרה. אני מעריך שיבדקו איך זה קרה, ויגיעו למסקנות הנכונות. מה שחשוב עכשיו זה לתפוס אותו ואני מעריך שהוא ייתפס. בשלב הראשון הוא בטח יירד למחתרת, ולא 'יוציא את האף' החוצה. אבל ברגע שיתחיל לנוע המודיעין יוביל אותנו אליו. צריך לפעול בקור רוח".

   

  ניצב בדימוס יוסי סדבון, שכיהן כמפקד משטרת מחוז תל-אביב, אומר ל-ynet שבריחתו של האנס הסדרתי בני סלע "היא מחדל". התובעות במשפט שמעו את הידיעה ונדהמו אף הן. ואילו עורך הדין ארז מלמד שייצג אותו קורא להורים להיות עירניים.

   

  סדבון אומר כי הוא משוכנע שסלע ייתפס, "קרה הרבה פעמים שעבריינים ברחו מחצר בית המשפט, לרבות בריחה מאבו כביר שנחשב כבית מעצר מוגן מאוד. בעת האחרונה הבריחות דווקא הצטמצמו בגלל האבטחה והליווי המשטרתי, אבל אין ספק שמדובר במחדל".

   

  התובעות במשפטו של בני סלע היו המומות כששמעו מפי כתבת ynet על בריחתו של בני סלע. התובעת, מירי ארד, אמרה: "זו הפתעה גמורה. אני לא מכירה את הפרטים אני רק יודעת שהאיש מסוכן מאוד". תובעת אחרת במשפט, עליזה הרפז, אמרה שהיא עדיין לא יודעת מה ייעשה בעניין.

   

  עורך הדין, ארז מלמד, שייצג את בני סלע במשפטו אמר: "מהיכרותי איתו מדובר באדם יוצא דופן שיש לעשות הכול כדי להחזירו אל מאחורי סורג ובריח. מדובר באדם לא שפוי, שסובל מבעיות נפשיות קשות, והוא צריך לחזור לכלא. מעבר לכך אני מציע לכל ההורים להיות בערנות גדולה יותר ולשמור על זהירות".

   

  דר' דנה פוגץ', ראש מרכז "נגה" המייצג קורבנות בעבירות שונות, אומרת כי "לנוכח חומרת העבירות שלו, מדובר באחד האנסים המסוכנים ביותר בתולדות מדינת ישראל. מדובר לא רק בעבירות מין שהוא ביצע, אלא גם בעבירות אלימות קשות ביותר, והעובדה שהוא המשיך לבצע עבירות מין גם בבית הסוהר יכולה רק להצביע על רמת המסוכנות האיומה ממנו. הוא עלול לתקוף, אין לו מה להפסיד.

   

  "אסירים שבורחים לא מפחדים מכלום ובריחה שכזו מעלה חשש למחדלים איומים. על אסיר כזה יש לשמור בצורה הדוקה ביותר ואת עניין הבריחה שללו יש לבדוק בדרגים הבכירים ביותר ושלא הש.ג. ייענש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גילי כהן-מגן
  יוסי סדבון
  צילום: גילי כהן-מגן
  מומלצים