שתף קטע נבחר

"רוצים לפתור את בעיות ישראל על גב גלעד"

מאות תלמידי תיכון צעדו בגליל בקריאה לשחרר את החטופים. נועם שליט תקף את הממשלה: "לא ניתן לפתור את כל בעיותיה של מדינת ישראל עם הפלסטינים על גבו של גלעד"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, הטיח היום (ו') ביקורת חריפה בממשלה, שלטענתו מנסה לפתור בעיות נוספות, על חשבון שחרור בנו. "צריך לסיים את הסיוט המתמשך הזה שנמשך כבר חמישה חודשים, מתוך הכרה שלא ניתן לפתור את כל בעיותיה של מדינת ישראל עם הפלסטינים על גבו של גלעד ואת הבעיות של המדינה עם שאר שכנותיה במזרח התיכון על גבם של שאר החטופים".

 

שליט אמר את הדברים בקול חנוק במהלך עצרת במצפה הילה, שבה השתתפו כ-600 תלמידי תיכון מחטיבת ביניים אורט "מעלות". התלמידים צעדו כ-2.2 קילומטרים מהכפר מעיליה הסמוך אל בית משפחתו של גלעד שליט ביישוב הקהילתי מצפה הילה שבגליל המערבי. מחר ימלאו חמישה חודשים לחטיפתו של גלעד שליט בדרום, וכ-20 שבועות לחטיפתם אל אהוד גולדווסר ואלדד רגב בצפון. 


נועם שליט וברקע כרזה (צילום: חגי אהרון)

 

במהלך העצרת הקריאו התלמידים קטעי שירה ומכתבים הקוראים לחזרתם הביתה של גלעד שליט, אהוד גולדווסר, אלדד רגב ורון ארד. נועם שליט התייצב מול התלמידים והעביר מסר חד לממשלה: "שני הצדדים זקוקים כעת לשקט ולרגיעה. מדובר במלחמות מיותרות שבהן אף צד לא ינצח אלא להפך, דם יקר נשפל בלי שאף אחד יכול לציין להישג לזכותו במאבק הנוכחי".

 

שליט פנה לבני הנוער, שחלקם עתיד להתגייס ליחידות קרביות: "אתם הצעירים, צריכים להבהיר לממשלת ישראל שיש עיקרון מקודש לפיו לא משאירים בשטח לוחם שנשלח לקרב על הגנת המדינה שלו. יש לעשות הכול כדי להחזירו הביתה".

 

שלמה גולדווסר, אביו של אהוד שנחטף עם אלדד רגב התמקד במאבק המשפחות: "מי ששלח את הבנים לפטרל בגבול עם לבנון, זה לא ראש הממשלה אהוד אולמרט. הוא נמצא בתפקיד אולי חצי שנה. מי ששלח אותם לשם זה עם ישראל. ואולמרט, כמו שאר חבריו לממשלה, צריכים לדעת שאתם הצעירים יחד עם כל עם ישראל, רוצים לראות את הבנים בחזרה בדיוק כמונו, בני המשפחה".

 

גודלווסר, ששב משלוש עצרות שונות בימים האחרונים שנערכו למען החטופים בלונדון, טוען שגם בעולם מבינים את המצב ומנסים בכל דרך אפשרית לסיים את הפרשה בהקדם ולהשיב את הבנים הביתה. 

 

מנהלת בית הספר אורט מעלות, נילי אלדר, אמרה כי "עם ישראל חי בשני קצוות. האחד של גאווה, יושר כבוד והזדהות, והשני של כאב, סבל וייסורים. באנו לומר למשפחות החטופים שאנו איתם, תומכים ומחבקים, מנסים לתת להם כוח להמשך הדרך. אנחנו נמשיך לעסוק בבעיות חברתיות שלצערנו קיימות בחברה שלנו, מתוך הכרה כי יש לחנך את דור העתיד להיות שותף במהלכים סביבו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
נועם ואביבה שליט
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
אביבה שליט מוחה דמעה
צילום: חגי אהרון
מומלצים