שתף קטע נבחר

אולמרט: להגביר את המאבק באלימות נגד נשים

בשעה שבריחתו של האנס בני סלע עומדת במרכז סדר היום הציבורי, ביקר ראש הממשלה אהוד אולמרט לנשים מוכות בדרום הארץ והתייחס לתופעה המתפשטת: "היקף בעיית האלימות גדול לאין ערוך מהאמצעים שהמערכת מעניקה לכך"

ראש הממשלה אהוד אולמרט, הגיע במהלך ביקורו אתמול (א') בדרום הארץ לביקור במקלט לנשים מוכות בדרום הארץ. "הנושא קרוב לליבי ועסקתי בו רבות בזמן כהונתי כראש עיריית ירושלים", אמר אולמרט. "לדאבוני, היקף בעיית האלימות גדול לאין ערוך מהאמצעים שהמערכת מעניקה לכך".

 

ביקורו של אולמרט במקלט לנשים מוכות נערך בשעה שגם הנושא המרכזי שעל סדר היום קשור בתופעה הקשה - בריחתו של האנס הסדרתי בני סלע והחשש הכבד של נשים רבות, בעיקר בתל אביב, מהאפשרות שיתקוף. עם זאת, אולמרט לא התייחס בדבריו ישירות לפרשת סלע אלא לאלימות נגד נשים באופן כללי.

 

ביום שבת צויין ברחבי העולם היום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים. אולמרט התייחס לכך ואמר: "מדובר בקשיים מיוחדים של נשים שאינן יכולות לקבל חסות בסביבתן הטבעית וזה כרוך בשינוי אורח חייהן ודפוסי התנהגותן הטבעית. יש להקדיש משאבים גדולים יותר על מנת לתת מענים רחבים יותר לתופעה".


אולמרט. מודע לחשיבות נושא הנשים המוכות (צילום: הרצל יוסף)

 

ראש הממשלה פגש במהלך הביקור נשים וילדים השוהים במקלט. בפגישתו העלו בפניו הנשים, קורבנות האלימות, את בעיית הגברים שאינם עוברים טיפול ואת קשיי הסתגלותן לחיים מחוץ למקלט עם עזיבתו.

 

מנהלת הרשות לקידום למעמד האישה במשרד ראש הממשלה, מרית דנון, אמרה כי האלימות היא נגע חברתי ומחויבותה של החברה לפעול למיגורו. עוד הוסיפה כי בישראל כ-140 אלף נשים מוכות וכחצי מיליון ילדים העדים לאלימות במשפחה.

 

בשבת בערב השתתפו מאות נשים וגברים בעצרת לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. העצרת, במסגרתה הגיעה לסיומה צעדת הנאנסות, נערכה בתל אביב יממה לאחר שהאנס הסדרתי בני סלע הצליח לברוח מידי המשטרה.

 

הנשים הרבות שהגיעו לעצרת אמרו כי העובדה שסלע ברח ביום שישי מעידה על ההתייחסות הלא רצינית, כהגדרתן, של הגורמים כלפי מעשי אונס. "הגיע הזמן שיקחו את האלימות נגד נשים ברצינות", אמרה רינה, אחת המשתתפות. "אני לא מרגישה בטוחה וכך גם חברותיי. רק במדינה כמו שלנו אפשר לראות דברים כאלה. אני בטוחה שעזרו לו, ואם לא עזרו לו פשוט לא היה איכפת לאף אחד מכך שאנס יכול לברוח".


פורסם לראשונה 26/11/2006 21:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אולמרט היום בדרום הארץ
צילום: הרצל יוסף
מומלצים