שתף קטע נבחר

מיצג נגד הבוצה: השר עזרא על אסלה

הוועדה למתן היתרי הזרמה לים צפויה לאשר לשפד"ן להמשיך לשפוך בוצה לים התיכון. הירוקים קראו לשר לאיכות הסביבה להתנגד, וגם הכינו מיצג מקורי במיוחד

האם תימשך הזרמת הבוצה לים? מחר (יום ב') תתכנס הוועדה למתן היתרי הזרמה לים לדיון בשאלה האם להאריך לשפד"ן את היתר הזרמת השפכים לים.

 

בניסיון לשכנע את השר לאיכות הסביבה גדעון עזרא שלא להאריך את ההיתר הכינו היום פעילי ארגון מגמה ירוקה מיצג הקורא להפסקת הזרמת הבוצה. הפעילים הציבו אסלה מול משרדי הממשלה בירושלים, שעליה יושבת דמות החובשת מסיכה עם תצלום של השר. בנוסף, הניפו הפעילים שלטים עם מסרים הקוראים לשר למנוע את הזרמת השפכים.


"ביוב בים זה מחורבן" (צילום: יאיר כהן)

 

דוברת מגמה הירוקה, מאיה אילוז, מסבירה את חשיבות הנושא: "הים הולך ומזדהם, ויש להתייחס אליו כנכס ציבורי. אם ימשיכו את ההזרמה, הפתרונות חלופיים יידחו ויעלמו. לשפד"ן מאוד נוח להמשיך להזרים לים - יש להם תשתיות לכך ומבחינתם זה הכי פשוט לזהם לנו את הים ולגרום לכך שכמה פעמים בשנה לא נוכל להתרחץ בו.

 

"המדיניות שינהיג עזרע תקבע מה יקרה בוועדה. האחריות היא עליו והוא זה שישפיע על רמת הזיהום במים". 

 

אלא שלמרות מאמציהם והיצירתיות שהפגינו הירוקים, נראה שהפור כבר נפל: מהשר גדעון עזרא נמסר בתגובה כי "כל עוד לא יימצא פתרון יבשתי לשפכים, לא נראה שיש אפשרות אחרת למעט המשך ההזרמה לים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר כהן
המיצג. היאבקות בבוצה
צילום: יאיר כהן
מומלצים