שתף קטע נבחר

קראדי: צריך סבלנות, בסוף נגיע לבני סלע

בראיון ליאיר לפיד בערוץ 2 התייחס המפכ"ל רב-ניצב משה קראדי בהרחבה לבריחתו של האנס בני סלע וניסה להגן על המשטרה. "אנחנו נמצאים בתקופה לא קלה שבה ההלקאה העצמית הפכה לאיזשהו נכס שאנחנו משתמשים בו כמעט כל יום ובכל מקום"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, אמר הערב (יום ב') שעל-פי ההערכה, האנס בני סלע פועל לבדו ללא סיוע. בראיון ליאיר לפיד בערוץ 2 נשאל קראדי האם אינו צריך להתפטר בעקבות הפאשלה, "אתה חושב שזה יעזור?", השיב, "זו תקלה מביכה, ממשיכים הלאה ומתגברים".

 

מחר תמשיך ועדת החקירה לבדיקת נסיבות בריחתו של סלע לשמוע עדויות נוספות ולקראת סוף השבוע היא צפויה לפרסם את מסקנותיה. המפכ"ל קראדי יעיד בלשכתו בתל-אביב. נציב השב"ס, יעקב גנות, יעיד בלשכתו ברמלה.

 

קראדי ציין ש"בני סלע הוא אדם בודד עם כושר הישרדות מאוד גבוה. צריך סבלנות ואני רק יכול להבטיח לך שבסופו של דבר הזרוע הארוכה של משטרת ישראל תחזיר אותו למקום שבו הוא צריך להיות".

 

לדבריו, "קרתה שם תקלה, שאנחנו לא מסתירים אותה. היא מאוד מביכה אותנו. קנינו את הביקורת ביושר. עצור ברח, דבר שלא היה צריך לקרות, יש ועדה שכרגע בודקת. תוך יום יומיים תסיק את המסקנות. אבל אני אומר משטרת ישראל משטרה חזקה מאוד שתמשיך הלאה... אנחנו נמצאים בתקופה לא קלה שבה ההלקאה העצמית הפכה לאיזשהו נכס שאנחנו משתמשים בו כמעט כל יום ובכל מקום. אין שום ספק שצריכה להיות ביקורת גם כלפי המשטרה. אני חושב שלפעמים אנחנו מעצימים את התחושות האלה מעבר לפרופורציות הנכונות".

 

ומה בנוגע לפחד, בעיקר של נשים? "תראה, אני הסתובבתי השבוע ברוב הלילות בתל-אביב. ראיתי שתושבי תל-אביב ומדינת ישראל עדין מסתובבים ברחובות וטוב שכך. צריך להיות עירניים, צריך להיות זהירים אבל לא להיכנס לפאניקה".

 

לפיד שאל מדוע שוטרים מסתובבים במדים, וקראדי השיב: "זה כדי שאשתך תרגיש בטוחה. את בני סלע מכסים גם שוטרים במדים וגם שוטרים שלא במדים. יש גם פעולות סמויות, אבל מכיוון שאנחנו מודעים לעובדה שתחושת הבטחון של הציבור נפגעה כתוצאה מהעובדה שבני סלע מסתובב חופשי, אז חשוב מאוד שאשתך והבת שלך ירגישו בטוחים שיראו גם שוטרים ברחובות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
משה קראדי
צילום: ניב קלדרון
באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
מצוד אחר בני סלע
באדיבות: משטרת מחוז תל אביב
צילום: מישל דור
השלטים שרכשה המשטרה
צילום: מישל דור
מומלצים