שתף קטע נבחר

גולשים היכונו: "הביבי בלוג" עולה לאוויר

התקשורת לא רוצה להקשיב? יו"ר הליכוד נתניהו מצא דרך לדבר לאזרחים מעל ראשה: החל מהלילה מצטרף נתניהו לרשימה מכובדת של אישי ציבור שמחזיקים יומן רשת אינטרנטי אישי. ומה בתפריט? "נושאים שהכיסוי התקשרותי הרגיל לא מגיע אליהם" - וטוקבקים כמובן

בנימין נתניהו - גם באינטרנט. אחרי נשיא איראן מחמוד אחמדי-ניג'אד, הווארד דין מהמפלגה הדמוקרטית בארצות הברית, ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה ועוד אישי ציבור רבים בארץ ובעולם - מצטרף גם יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו לרשימת הפוליטיקאים המפעילים בלוג באינטרנט.

 

הבלוג (יומן רשת) עלה לאוויר הלילה (יום ד'), והוא ישמש את נתניהו כדי להעביר מסרים הישר אל אזרחי המדינה. או במילים אחרות: אם התקשורת לא רוצה להקשיב לתיאוריות הכלכליות של נתניהו, לנבואות האימה או להרצאותיו על גרמניה הנאצית ואיראן, הוא כבר ידבר מעל לראשם של העיתונאים. בבלוג, כמובן.

 

בחוגים הסובבים את יו"ר הליכוד מכונה הבלוג גם בשם "הביבי בלוג" וההתרגשות רבה לקראת השקתו. נתניהו, אומרים מקורביו, רוצה להגיע לכל אחד ואחד מאזרחי המדינה. ואם צריך לעשות את זה באמצעות בלוג, אז שיהיה.

 

ומה יהיה בבלוג הזה? בינתיים, לא הרבה: המאמר השבועי של נתניהו עצמו כמובן, תמונות מחייו של המנהיג, טפסי התפקדות לתנועת הליכוד, קטעי עיתונות אוהדים וקטעי וידאו מנאומים של נתניהו ברחבי העולם וכמובן - מסרים ברורים שיבהירו לגולשים: תזכרו מי הזהיר אתכם מפני האיראנים, מההתנתקות, מהחמאס מחיזבאללה ומפני הכל.

 

חובב טוקבקים מושבע 

בדברי הפתיחה, כותב למשל נתניהו: "אני מאוד שמח על האפשרות לנהל דו-שיח ישיר ובלתי-אמצעי איתכם דרך יומן אינטרנטי ("בלוג"). בתקופה האחרונה, יותר מבעבר, ניגשים אליי אנשים שמביעים דאגה עמוקה על מה שקורה היום בארץ ומעלים חששות כבדים לגבי העתיד. רבים מציעים גם רעיונות שונים כיצד עלינו לפעול. מטרת בלוג זה, על-כן, היא לאפשר דו-שיח מתמשך איתכם. במסגרת זו אציג לכם את עמדותיי ואת התכניות שחבריי ואני מתכוונים להוביל כשנשוב להנהגת המדינה. אשתדל לכתוב לכם פעם בשבוע. אשמח אם אתם מצידכם תביעו את עמדותיכם ורעיונותיכם באמצעות כתיבת תגובות".

 

"הבלוג הזה הוא חלק מציר מגע עם הציבור בן שלושה חלקים", אמר נתניהו ל-ynet, בזמן שהוא מצהיר כי בכוונתו לכתוב את כל המאמרים בעצמו. "יש את הסיורים שלי ברחבי הארץ ובעיירות פיתוח, יש את התקשורת המסורתית, ויש את התקשורת באינטרנט, ובמסגרתו אנחנו משיקים את הבלוג הזה. הבלוג יאפשר לי להגיע לנושאים שהכיסוי התקשרותי הרגיל לא מגיע אליהם. זה גם מאפשר לי להיות בקשר ישיר עם הציבור, לקרוא את התגובות, הטוקבקים. מה יכול להיות יותר חשוב מזה מבחינת איש ציבור. יש מאות אי-מיילים שאני מקבל, וזו תהיה אחת הדרכים שלי לענות לאנשים ישירות לאזרחים".

 

נתניהו, שעל שולחנו מוצב מחשב המחובר דרך קבע לאינטרנט, בו דף הבית הוא ynet, קורא לא רק את הכתבות ואת המאמרים, אלא עוקב בדריכות גם אחר התגובות של הקוראים. בתור חובב טוקבקים מושבע, הוא החליט שגם בבלוג שלו יהיה ניתן להגיב, ומבטיח כי גם התגובות הפחות חיוביות יועלו לאתר. כולן? טוב, אולי לא כולן, אבל לפחות חלקן. "אני ידוע כדמוקרט", אמר יו"ר הליכוד. "אני לא דמוקרט מתאבד, אבל אני דמוקרט ליברל. בינתיים, ההתנסות שלנו בשנה האחרונה עם האינטרנט היא טובה, ואני מקווה שכך היא תהיה גם בעתיד. בכל מקרה, צריך לזכור שיש גם טוקבקים מושתלים על ידי יריבים פוליטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבלוג החדש. לחצו להגדלה
צילום: עופר עמרם
נתניהו. גם באינטרנט
צילום: עופר עמרם
מומלצים