שתף קטע נבחר

המתנחלים הגיעו לשדרות: באנו לחבק אתכם

במפגן סולידריות נדיר הגיעו לשדרות מאות תושבי התנחלויות ואנשי קיבוצי הסביבה. גבי ביבי מקריית ארבע: "באנו כי הרגשנו שההתייחסות לשדרות היא כמו לתושבים סוג ב'". יושב ראש מטה המאבק, אלון דוידי, תקף שוב את ראש הממשלה אהוד אולמרט שעדיין מסרב להגיע לשדרות

מאות מתושבי יהודה ושומרון וגם מעט תושבים מקיבוצי הסביבה הגיעו אמש (יום ד') לשדרות לעצרת הזדהות ויום קניות בשדרות. פנחס ולרשטיין ממועצת יש"ע קרא לתושבי שדרות: "אחי גיבורי התהילה, אנו מחויבים לחבק אתכם ולהגיש לכם סיוע כלכלי".

 

בעצרת קרא אושר, ילד בן תשע משדרות מכתב: "אני רק רוצה שלא יהיו פה יותר קסאמים. שנחזור למה שהיתה העיר שדרות פעם מזמן". בין היתר הגיעו לעצרת פועלים תאילנדים מקיבוצי הסביבה, שנראו מחויכים מתמיד.


העצרת בשדרות (צילום: אמיר כהן)

 

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר: "אני נשאל לא מעט איך לעמוד במצב הזה ואני אומר לכם אתם שעמדתם במצבים דומים, התשובה היא אמונה בצדקת הדרך". דובר ויועץ ראש עיריית שדרות, יוסי פנחס כהן, הזכיר כי שדרות מרוחקת מתל-אביב מרחק של פחות משעת נסיעה, "ואנו נמשיך להיות חזקים. לא ניתן לממשלה להפקיר אותנו".

 

מארגני העצרת - שילוב נדיר של מועצת יש"ע והמועצות האזוריות - ציפו לאלפים שיגיעו. לטענתם, הגיעו אלפים, אבל בשטח נראו רק כמה מאות. לדברי חלק מהמארגנים החשש הביטחוני אינו מבדיל בין תושבי יהודה ושומרון לתושבים ממקומות אחרים, ואולי משום כך העדיפו להדיר את רגלם. 

 

אייל רוטשילד הגיע מהישוב יקיר בשומרון: "אני באופן אישי חושב שהגיעו מעט. החשש הביטחוני הוא לא תירוץ. כאשר יש עצרת נגד, מגיעים הרבה יותר אבל באירוע של בעד - יש מעט. כנראה שעדיין יש פחות אהבה ויותר שנאה". גבי ביבי הגיע מקריית ארבע עם חברים, "באנו כי הרגשנו שההתייחסות לשדרות היא כמו לתושבים סוג ב', ולכן יש גם אדישות מוחלטת מצד הציבור הרחב שלא הגיע, למעט הציבור שלנו שהוא ציבור אידיאולוגי. הייתי רוצה לראות את אנשי שלום עכשיו, אלה שרגישים לסבל הזולת שיגיעו לפה".

  

קודם לעצרת נאספו ברחובות העיר מאות בני נוער שחילקו לתושבים מנשר ובו נכתב: "לפני כשנה וחצי הייתם איתנו במאבק נגד גירוש יהודים מגוש קטיף וצפון השומרון, נאבקתם איתנו והתגייסתם למען הבית שלנו. היום אנו נאבקים על הבית שלכם, עמידתכם האיתנה היא עמוד השדרה של המדינה כולה".

 

הרעיון היה שהמתנחלים יערכו קניות, אבל רק בחנויות המזון המהיר נצפו קונים. בעל חנות בגדים: "המצב אותו מצב כל הזמן. עד עכשיו לא ראיתי שקל, המצב על גבול הקטסטרופה. גם התושבים באזור כבר לא באים. אבל אין ספק שזה מחמם את הלב ואני מאוד מודה להם".

 

יושב ראש מטה המאבק, אלון דוידי, תקף שוב את ראש הממשלה אהוד אולמרט שעדיין מסרב להגיע לשדרות למרות ביקוריו הרבים בדרום. אני לא שומע אותך אומר שתושבי שדרות גיבורים, אנו אומרים לך הלילה הזה - אתה יכול להמשיך במניפולציות, לספר על הפסקת אש ולזרות חול בעיני הציבור. חזק את העיר הזו, לא רק בביטחון אלא בכל התחומים. שדרות היא השער של מדינת ישראל. אתם שבאתם לבקר אותנו חוזרים לבתיכם ואנו נשארים פה עם הפחד והחרדות".


פורסם לראשונה 06/12/2006 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העצרת בשדרות
צילום: אמיר כהן
מומלצים