שתף קטע נבחר

לבנת העידה ביאח"ה בפרשת הסוקר יעקב כץ

שרת החינוך לשעבר מהליכוד, שמינתה את פרופ' כץ לתפקיד בכיר במשרד, תושאלה בפרשה שבה קיים חשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. בשבוע שעבר נחקר בנושא גם יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, שכץ היה סוקרו האישי

ממשיכים לחקור את פרשת כץ: חברת הכנסת לימור לבנת מהליכוד העידה הבוקר (יום ה') במשך יותר משלוש שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת ים בפרשת הסוקר פרופסור יעקב כץ, בה נחקר באזהרה בשבוע שעבר גם יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו.

 

ביציאתה אמרה הח"כית לעיתונאים: "באתי למסור עדות כשרת החינוך לשעבר, שיהיה לכם יום נעים".


לבנת יוצאת מהעדות (צילום: ניב קלדרון)

 

לבנת, שרת החינוך הקודמת, היתה זו שמינתה את פרופ' כץ לתפקיד בכיר במשרד - יושב ראש המזכירות הפדגוגית. הוא היה אחראי במסגרת תפקידו לנושאי הלימוד בבתי הספר ובגנים, ואף ישב בראש ועדות שקבעו בין היתר את מבנה בחינות הבגרות, שיטות הלימוד ועוד. כץ החזיק בבעלותו מכון סקרים, ונחשב לסוקרו האישי של יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו.

 

בחודשים האחרונים ניהלה יאח"ה חקירה נגד פרופסור כץ, בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. על פי החשד,

ניהל כץ במקביל לתפקידו במשרד החינוך מכון מחקר פרטי והעביר תקציבים ממשרד החינוך למכון זה. בין היתר גם נשלח במהלך החקירה למעצר בית בן חמישה ימים. החשד נגד כץ מתמקד גם בקשר לביצוע סקרים פוליטיים שנעשו בלא תמורה על ידי המכון לחינוך ומחקר קהילתי באוניברסיטת בר אילן, שבראשו עמד בעבר.

 

בשבוע שעבר זומן לחקירה באזהרה בנושא יו"ר האופוזיציה ויו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, שעבורו ביצע כץ בעבר סקרים באופן שוטף. במסגרת החקירה נבדק מי שילם על הסקרים שנערכו עבור נתניהו והאם מדובר בכספי ציבור. נתניהו תושאל בנושא במשך מספר שעות.


פורסם לראשונה 07/12/2006 12:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
לבנת. המינוי הבעייתי
צילום: ירון ברנר
מומלצים