שתף קטע נבחר

בעקבות דברי אולמרט: ואנונו רוצה חירות מלאה

מרגל האטום הנמצא תחת הגבלות והשגחה דורש בראיון לעיתון פלסטיני, כי אחרי הצהרת ראש הממשלה, אין יותר עילה להגבילו ודורש לאפשר לו לצאת מהארץ

יש מי שמבקש לעשות רווח אישי מהתבטאותו השנויה במחלוקת של ראש הממשלה בנושא הגרעין: מרדכי ואנונו שריצה מאסר על מסירת סודות האטום של ישראל קורא להסיר מעליו את המגבלות.

 

ואנונו התראיין לעיתון הפלסטיני אל-איאם והצהיר כי "לאחר הודאת אולמרט כי בידי ישראל נשק גרעיני, הצעד הבא צריך להיות מתן חירות מלאה עבורי והפסקת כל צעדי הענישה וההגבלה המוטלים עלי מזה 30 שנה".

 

הדרישה של מרגל האטום באה לאחר שבג"ץ דחה בינואר השנה את עתירתו נגד שורת ההגבלות שהוטלו עליו עם שחרורו מהכלא. על ואנונו הוטלו איסור יציאה מהארץ וצווי השגחה. השופטים החליטו בעבר, כי ואנונו עדין מהווה סכנה ממשית לפגיעה בביטחון המדינה. 

 

בראיון בעיתון הפלסטיני הוסיף האסיר לשעבר, כי ההודאה של אולמרט לא היתה מפתיעה מבחינתו: "כל העולם יודע היטב שיש בישראל נשק גרעיני וכל מה שהיה צריך זה אדם שיכריז על כך. יתכן שמדובר בתחילת שינוי במדיניות הישראלית שכן האמת ידועה לכל".

 

ואנונו הוסיף בעניין זה, כי הוא כבר אמר את מה שראש הממשלה אמר "כבר לפני 30 שנה" ואמר כי אז קיווה, כי בעקבות חשיפתו תפסיק ישראל את "מדיניות ההונאה". תקווה דומה הוא מביע כעת: "אני מקווה שההכרזה של אולמרט תהיה תחילת שינוי במדיניות הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ואנונו. אולמרט הסיר את העמימות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים