שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: ברק חייב להתמודד בפריימריז

מקורביו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מספרים שהוא טרם החליט באופן סופי אם יתמודד על ראשות העבודה מול פרץ ואילון. אולם גורמים בכירים בעבודה מעריכים שברק חייב להתמודד אם ברצונו לשקם את מעמדו במפלגה ובציבור

במפלגת העבודה ממתינים בדריכות להחלטתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, בעניין ההתמודדות על ראשות המפלגה. לפי שעה, עדיין לא ברור אם ברק יתמודד, ואפילו גורמים בסביבתו הקרובה לא יכלו לומר אמש (שבת) מה תהיה החלטתו הסופית. אולם, ההערכה בקרב גורמים בכירים בעבודה היא שברק חייב להתמודד אם ברצונו לשקם את מעמדו, ולחזור אל הבמה המרכזית בפוליטיקה בישראל.

  

חלק ממקורביו אמרו בשבוע שעבר כי מנוי וגמור עם ברק להתמודד על תפקיד יו"ר העבודה. אולם מקורבים אחרים מטילים ספק בכך שברק אכן החליט סופית לעזוב את עולם העסקים ולהשקיע את כל זמנו בפוליטיקה. התבוננות בלוח הזמנים של ראש הממשלה לשעבר מראה כי בכוונתו לצאת בשבועות הקרובים לכמה נסיעות לחו"ל.

 

לפני שלושה ימים, נפגש ברק עם שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, לשיחה בארבע עיניים. ברק אמר אז כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה במידה שמרכז המפלגה יקפיא לחלוטין את מפקד החברים. עם זאת, יש לציין כי המרכז החליט ביום חמישי להאריך את המפקד עד לסוף חודש ינואר. דבר זה עלול לפגוע בסיכוייו של ברק לנצח במפלגת העבודה, וייתכן כי יחליט שאין באפשרותו לערוך מפקד במקביל לעמי איילון ועמיר פרץ, באופן שיאפשר לו לנצח.

 

כמה ממקורביו של ברק אמרו ל-ynet כי מניתוח המפה הפוליטית בתוך העבודה, לפי שעה, עולה שברק יזכה בתמיכתם של מזכירי מחוז חיפה וירושלים. כמו כן, צפוי ברק לקבל את תמיכתו של השר לשעבר סלאח טריף ואנשיו, ואת תמיכתם של אנשי המושבים, בראשות השר שלום שמחון, אחד האנשים הקרובים ביותר לברק, וכן לחלק מתמיכת אנשי הקיבוצים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברק. יש ברירה?
צילום: גיל יוחנן
צילום: אמיר כהן
פרץ. מתכונן להתמודדות
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
אילון. מוביל בסקרים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים