שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: ערן קמינסקי
  בואו נתפוס אותם ביחד - כי למשטרה אין שיניים
  "שחקני הכדורגל שהודו על חלקם בפרשת השוחד בהימורים הפכו לשעירים לעזאזל, בעוד שעל שמות העבריינים חל צו איסור פרסום". המשטרה שוב חכמה על חלשים
  בתוך כל ההצעות לועדות חקירה ומערכי טיפול מיוחדים בתופעת הטייות המשחקים וההימורים הבלתי חוקיים, נשכח קצת הכישלון המהדהד של משטרת ישראל בכל הקשור לעניין. בפעם המי-יודע-כמה הוכיחה המשטרה עד כמה היא חסרת שיניים וחכמה על חלשים.

   

  אירועי הימים האחרונים צריכים לגרום לכסאו של המפכ"ל משה קראדי לרעוד עוד קצת. הכישלון מגיע משלוש חזיתות. ראשית, בהתאחדות צודקים - הם אינם בנויים לטיפול באירגוני פשע. תארו לכם את איצ'ה מנחם רודף אחרי מלך השוק האפור למשל. מה לו ולזה? המשטרה היתה צריכה להשקיע יותר תשומת לב לעניין שחשוב לכל כך הרבה אנשים ברחבי מדינת ישראל, אבל היא בטח היתה עסוקה בשבועות האחרונים במרדף אחר בני סלע וצילומי המחזור לאחר תפיסתו.


  איצ'ה ולוזון. שהם ירוצו אחרי עבריינים? (צילום: ערן קמינסקי) 

   

  שנית, אחר כך עצרה המשטרה את שלושת שחקני הפועל באר שבע, שלמעשה הודו בחלקם בפרשה ולא ממש נתפסו על ידיה. אלו, בתוספת לשני השחקנים העצורים האחרונים, הפכו לשעירים לעזאזל ומוצגים בכלי התקשורת כשהם קשורים באזיקים, מובלים למעצר ודיונים בבתי המשפט, כהוכחה לכך שהמשטרה אכן עובדת. זאת בזמן שצו איסור פרסום הוצא על שמותיהם של ארבעה פושעים שנתפסו, כשמרבית אנשי העולם התחתון המעורבים בפרשה, עדיין מסתובבים חופשי.

   

  הכישלון השלישי הוא אבסורדי ממש. לוני הרציקוביץ' צודק - בשביל מה בעלי הקבוצות משלמים כל כך הרבה כסף למשטרה על מנת שזו תאבטח משחקי כדורגל? בשביל אמיר רנד ואדהם שביטה? בשביל שרימון הלם ייזרק מהיציע על רגלו של יוסי אבוקסיס? בשביל שמאות אוהדים ייכנסו ביציעי טדי עם כרטיסים מזוייפים וללא בדיקה בטחונית? אולי בשביל שאנשי יס"מ ומג"ב יעלו ליציע ויכו אוהדים שקיללו אותם? 


  שוטרים, סדרנים, ובסוף ככה נראה מגרש כדורגל (צילום: אלי אלגרט)

   

  לאור ריבוי הכשלונות, חייבים במשטרת ישראל להפנים את חשיבות הספורט בישראל ולהקצות לו יותר משאבים. הקריאה לפיטוריו של המפכ"ל קראדי כבר נעשתה בעבר, אבל לא בטוח שהיא תפתור את המשבר.
  הרעיון של מועצת ההימורים להקמת יחידה מיוחדת לטיפול בהימורים הבלתי חוקיים והטיות המשחקים, בתקצוב הטוטו, נשמע נהדר.

   

  אבל היחידה חייבת לכלול בתוכה גם אגף נוסף שתפקידו אבטחת משחקי כדורגל, שיתוקצב גם הוא על ידי הטוטו וממשלת ישראל ולא על ידי הקבוצות. באגף האבטחה יהיו חייבים ללמוד מאירועי העבר, להתכונן להידברות עם האוהדים ולעבוד עם חוקרים סמויים ומצלמות בשקט וביעילות. בינתיים, כל עוד הרעיונות הללו נשמרים בגדר רעיונות, ימשיכו חברות החקירות הפרטיות, כמו 'ויצמן-יער', לעשות כסף על חשבון כישלון המשטרה. ובצדק.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יועד כהן
  אסי רחמים. ושמות העבריינים אסורים לפרסום
  צילום: יועד כהן
  מומלצים