שתף קטע נבחר

סערת הקו הירוק: תוגברה האבטחה סביב תמיר

בתום הערכת מצב הוחלט לתגבר את השמירה על שרת החינוך, שהסתובבה היום בכנסת עם מאבטח צמוד. החלטתה של תמיר לציין בספרי הלימוד את קווי 67' ומאבק הסטודנטים תרמו להגברת האבטחה. תמיר ל-ynet: "אני לא חוששת, אבל אף אחד לא שואל אותי"

תוגברה האבטחה סביב שרת החינוך, יולי תמיר. היום (ג') הסתובבה תמיר בכנסת כשלצידה מאבטח צמוד.

 

מאבטחיה של שרת החינוך אישרו את הדברים ומסרו כי "האבטחה היא נגזרת של הערכת מצב המתבצעת מעת לעת על ידי משרד הביטחון ובשיתוף קצין הביטחון הראשי של משרד החינוך וקצין הכנסת". תמיר אמרה ל-ynet: "אני לא חוששת, אבל כפי שאמא שלי תמיד אומרת 'אף אחד לא שואל אותי'".

 

לאחרונה התבטאה השרה במספר נושאים שעוררו סערה ומחלוקת קשה, בהם החלטתה לציין במפות בספרי הלימוד בהיסטוריה, גיאוגרפיה ואזרחות את קווי 67'. במקביל, מתנהלת בימים אלה מאבק סטודנטים נגד החלטת השרה להקים את ועדת שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה.

 

אירוע אלים אירע בקירבת השרה לפני כמה ימים. כששהתה תמיר באירוע של ארגון הסטודנטים בפאב בהרצליה, נתלו בסמוך לרכבה המאובטח שלטי מחאה של הסטודנטים נגד הרפורמה. יש לציין, כי לפני כחצי שנה, כשנכנסה לתפקיד שרת החינוך, תוגברה האבטחה סביב תמיר לאחר שבכניסה לביתה בתל-אביב רוססו כתובות נאצה.

 

בעקבות החלטתה של השרה לציין בספרי הלימוד את קווי 67' יצא פסק הלכה של ה"מטה להצלת העם והארץ" ובראשו הרב שלום וולפא, בו הוא אוסר ללמוד בספרי הלימוד החדשים. חברי המטה קראו לשרת החינוך להקפיא מיד את ההחלטה שתביא לדבריהם, אסון על ישראל. הרב וולפא אמר כי "מי שיימחק מספרי ההסטוריה ומזכרונו של עם ישראל תהיה השרה יולי תמיר. שטחי יהודה ושומרון ייזכרו לנצח ועוד מיליוני יהודים יזכו להתיישב בה". השרה הביעה חשש בעקבות דברים אלה כי "הרגשתי שעוד מעט יוציאו עלי פולסא דנורא".

 

יום למחרת פסק ההלכה, פעילי 'חזית יהודית לאומית' ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר, חילקו מנשרים לתלמידים בהם נכתב בין היתר כי "יולי תמיר מבקשת לכפות את דעותיה הפוליטיות ולהנחיל לתלמידי ישראל השקפת שמאל קיצונית שלפיה יש לגרש יהודים מבתיהם ותת פרס למחבלים. היא מבקשת 'לסמן' את שטחי ארץ ישראל, למחוק את המקומות הקדושים, את עיר האבות, לפרק את ירושלים ולבנות במקום אלה מדינת טרור אש"ף-חמאס...".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
יולי תמיר. האבטחה תוגברה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים