שתף קטע נבחר

"לבטל מינוי דורון צברי לוועד המנהל של רשות השידור"

בפנייה ליועץ המשפטי לממשלה טוענת עמותת אומ"ץ כי מועמדותו של הבמאי פסולה משום שהיה בעבר בקשרי עבודה עם השר הממונה על הרשות, איתן כבל. דורון צברי: "הפנייה מופרכת ושקרית"

עמותת אומ"ץ מתנגדת למינויו של הבמאי דורון צברי כחבר בוועד המנהל של רשות השידור. במכתב ששלחה העמותה ביום שני ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נטען כי הבמאי פסול מטעמי ניגוד אינטרסים, שכן מי שהמליץ עליו לתפקיד הוא השר הממונה על הרשות, איתן כבל, שהיה עמו בעבר בקשרי עבודה.

 

לטענת העמותה, צברי שימש כמפיק הראשי של משדרי הבחירות של מפלגת העבודה בבחירות האחרונות לכנסת. כמו כן טענה במכתב שצברי הופיע ברשימת המועמדים של מפלגת העבודה בכנסת.

 

לדברי אומ"ץ, דורון צברי פסול מלכהן בתפקיד גם משום שביצע בשעתו עבירה שיש עמה קלון לכאורה, אף שלא הורשע בדין אלא נידון לעבודות שירות.

 

יו"ר העמותה, אריה אבנרי: "מדובר במינוי פוליטי, שכן צברי עבד עבור איתן כבל. עמותת אומ"ץ מתנגדת למינוי ובנוסף דרשנו מהיועץ המשפטי לממשלה, כבר לפני שבועיים, שיפסול את כבל בתור השר הממונה על רשות השידור, משום כפל תפקידים שיש בו פסול: הוא מכהן בעת ובעונה אחת גם כמזכ"ל מפלגת העבודה, ומשום חשד למעורבות באי סדרים כספיים".

 

מלשכת השר כבל נמסר: "דורון צברי הנו חבר מליאת רשות השידור אשר מונה לפני שנכנס השר לתפקידו, הווה אומר לא השר הוא שמינה אותו. נכון הוא שהשר שוקל למנותו לוועד המנהל וזאת יחד עם עוד כמה מועמדים נוספים. לא ברורה לנו התלונה הקנטרנית של תנועת אומ"ץ. חבל כי לא טרחו לברר את הפרטים לפני שהגישו אותה. בנוסף, דורון צברי לא התמודד בפריימריז במפלגת העבודה".

 

דורון צברי מסר בתגובה: "הפנייה של אומ"ץ מופרכת ורצופה בשקרים ועובדות לא נכונות. יותר מכל היא מעידה על מצבו העגום של אריה אבנרי, ראש העמותה, שזקנתו, לצערי, מביישת את נעוריו. מי שמינה אותי לחבר מליאה הוא לא השר איתן כבל אלא אהוד אולמרט בתפקידו הקודם כשר הממונה על הרשות. לא הפקתי, לא כמפיק ראשי ולא כמפיק זוטר, את תשדירי הבחירות של מפלגת העבודה. מי שהפיק את תשדירי הבחירות של העבודה הוא משרד מורדי–גורן ומי שהיה מפיק ראשי הוא המפיק ישי הדס. נשכרתי לעבוד, כבמאי עצמאי, בבימוי התשדירים יחד עם הבמאי עודד דוידוף, ששימש כבמאי ראשי. חברת ההפקות שלי לא עבדה מעולם עם מפלגת העבודה או עם גוף שקשור אליה. לא הייתי מועמד מטעם מפלגת העבודה לכנסת ולא הופעתי ברשימתה. הואשמתי באחזקת מריחואנה לשימוש עצמי. לא הורשעתי בכך אלא קיבלתי עונש של עבודות שירות. לא הסתרתי זאת ואף כתבתי על כך לוועדת רביבי שאישרה את כשירותי לתפקיד. כמה לא רציני אפשר להיות?

 

"כיוון שעמותת אומ"ץ חרטה על דגלה את המלחמה בשחיתות אני מסיק לדאבוני שהמערכה נגד השחיתות אבודה. אם המלחמה בשחיתות מתנהלת בכזו חוסר רצינות כמו הפנייה שלהם בענייני, הפושעים יכולים להיות רגועים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
צברי. "כמה לא רציני אפשר להיות?"
צילום: דן בלילטי
לאתר ההטבות
מומלצים