שתף קטע נבחר

פרץ: אילולא מלחמה, היינו משנים את ישראל

מול כ-300 פעילים וחברי כנסת הדליק עמיר פרץ נרות חנוכה בבית המפלגה. הוא ניצל את האירוע כדי להתנצל שלא היה בקשר עם הפעילים, "כל מה שעשיתי, עשיתי מתוך אהבת הארץ"

יו"ר מפלגת העבודה, השר עמיר פרץ, הדליק הערב (יום ד') נרות חנוכה בפני כ-300 פעילים וחברי כנסת של מפלגת העבודה בבית המפלגה בשכונת התקווה, וניצל את האירוע לנאום סניגוריה על תפקודו. "אני מביט אליכם ואומר: כל מה שעשיתי, עשיתי מתוך אהבת הארץ, מתוך אמונה באדם, בשוויון".

 

פרץ התנצל על כך שלא מצא זמן להיות בקשר עם מאות הפעילים, "אני רואה שיש פה הרבה מאוד חברים, ואין לי ספק שיש הרבה חברים שלא נמצאים פה שדי כועסים עלי. אומרים לי: שלושה חודשים, שישה חודשים, שמונה חודשים לא הרמת טלפון ולא באת. אני עומד בפניכם ואומר לכם, שחסרתם לי מאוד. התקשורת שהיתה יומיומית חסרה לי מאוד, אבל אתם ההוכחה לכך שבחודשים האחרונים עשינו הכל כדי לקיים את השליחות הלאומית למען עתידה של מדינת ישראל ולמען ביטחונה של מדינת ישראל".

 

הוא התייחס לטענות הנשמעות על תפקודו: "יש לנו סיבה טובה לבחון אם עשינו הכל. אני אומר זאת, בלי שום ניסיון לטשטש. שיקום אדם אחד בישראל, שיראה לי איש ציבור שמהיום הראשון שנכנס לתפקידו, לא נתנו לו רגע אחד לממש את תפיסותיו, את יכולותיו. הרבה אנשים באים ואומרים לי: אנחנו לא מאמינים איך אתה מצליח לעבור את כל המסע הזה. אני שואל אתכם? יש לי זכות להישבר? יש לי זכות לוותר?

 

"אתם שלחתם אותי לדרך ארוכה. מעולם לא קיבלתי דברים על מגש של כסף. כל חיי הציבוריים עברתי מכשולים קשים ביותר ונלחמתי. לא התביישתי לתקן טעויות איפה שצריך לתקן. אני לא מאמין באנשי ציבור שמאמינים שהם נמשחו בשמן ולא עשו שום טעות".

 

"נניף את שני הדגלים וננצח" 

הוא התייחס בהרחבה לסוגיות החברתיות שעומדות על סדר היום: "אני נושם וחי יום יום, שעה שעה, את אמונתי הגדולה שאין אפשרות להציל את ישראל אם לא נבנה נכון את החוסן של ישראל, גם החוסן הביטחוני אבל גם החוסן החברתי. היציבות השלטונית של ישראל היא לא פחותת ערך מנושאים אחרים. בסופו של דבר קמה ממשלה, שחרתה על דגלה גם תהליך מדיני, וגם צמצום פערים בישראל. היתה מלחמה. המלחמה חשפה גם כשלים ביטחוניים, אבל היא חשפה גם כשלים חברתיים. המלחמה האחרונה הוכיחה לכולם שהעורף הישראלי הוא בעייתי".

 

פרץ חזר על דבריו הקבועים, שאסור להעמיד את הטנקים מול הילדים הרעבים, "אין לנו כוונה שתוספת לתקציב הביטחון תבוא על חשבון הנושאים החברתיים".

 

בהקשר הפוליטי, אמר ש"ביבי נתניהו קיבל מפלגה עם 39 מנדטים, והביא אותה ל-12 מנדטים. הבאנו את המפלגה, למרות הקשיים להיות המפלגה ששינתה את סדר היום במדינת ישראל, ואילולא פרצה המלחמה, היינו משנים את ישראל בכל התחומים. אנחנו כאן באים כדי להבהיר, שנניף את שני הדגלים - הביטחוני והחברתי - ואנחנו הולכים לנצח".

 

בשיחה עם כתבים בבית מפלגת העבודה אמר פרץ: "עכשיו זה רק מתחיל. הבחירות יחדדו את הבדלי העמדות הפוליטיות. לא הערכתי נכון את הכוחות הפנימיים של המפלגה. הייתי בעד איחוד השורות בתוך המפלגה, ולא בעד מחנאות. היום אני מבין שהמפלגה בנויה על מחנאות. אני שופט את עצמי בצורה מחמירה ביותר, ואם הייתי חושב שלפנות את משרד הביטחון זה טובת העם, הייתי עושה זאת. אבל אני יודע למה אני מסוגל".

 

עוד אמר פרץ: "אני בעד שימתחו ביקורת, אבל לא בצורה כזו שאיבדו כל רסן. אני פועל בנחישות ובנמרצות תחת זכוכית מגדלת. היו בטוחים שאני השר שאני עושה את הכי פחות טעויות במדינה, כי אני תחת זכוכית מגדלת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים