שתף קטע נבחר

תמיר: מישהו בעבודה דואג שיפגינו נגדי

בביקור באשקלון אמרה שרת החינוך כי דווקא הסטודנטים של העבודה מפגינים נגדה. היא תמכה במורים המתכוונים לשבות ועל המשבר בהשכלה הגבוהה אמרה: "יש ירידה ברמת ההוראה, יש התרסקות של הספריות"

הרחק ממרכז העבודה, בביקור שערכה אמש (יום ד') בבית מפלגת העבודה באשקלון, הרשתה לעצמה שרת החינוך, יולי תמיר, לומר כמה דברים בגנות חבריה למפלגה. "בעניין הסטודנטים אני מסכימה עם הסטודנטים של הליכוד ושל המפלגות האחרות, ומי שמפגין נגדי, הם דווקא הסטודנטים של מפלגת העבודה. זה חלק מהאנומליה של מפלגת העבודה ומישהו מהעבודה דואג לכך".

 

שרת החינוך דיברה על הוויכוחים האינסופיים במפלגה, "בסוף אנו לא מקבלים שום דבר. צריך שתהיה תמיכה בתוך המפלגה, כדי שתהיה אמירה בציבור". תמיר, שהיתה הראשונה לחבור ליו"ר העבודה, עמיר פרץ, לפני הבחירות שבהן ניצח פרץ את שמעון פרס בקרב על הנהגת העבודה, תקפה את הקריאות לקיים פריימריז בקרוב. "זה יצר התאבדותי. בכל מקום מסכימים איתי. רק אלוהים יודע למה צריך פריימריז עכשיו ועוד פריימריז אחר כך לפני הבחירות. זו גאונות".


מדליקה נרות (צילום: צפריר אביוב)

 

במענה לשאלה של מזכיר המפלגה בעיר, בני בובליל, בנוגע לחטיבות הביניים, אמרה תמיר כי הרעיון של החטיבות מקורו ב"גישה מוטעית". משרד החינוך, כך אמרה, בוחן אפשרות להפריד את החטיבות מהתיכונים, "אך מדובר בתהליך יקר כי צריך לחשוב להיכן נכניס את התלמידים".

 

לגבי תביעות המורים ואיומי ההשבתה, אמרה השרה תמיר כי הפעם היא דווקא מסכימה עם המורים, "כי הפעם הם לא באים לדיון על הסכמי שכר אלא על פונקציות עבודה". באשר לתביעות להגדיל את תקציב החינוך, אמרה שצריך להפעיל לחץ על ראש הממשלה "כי מדובר בארבעה מיליארד שקלים וזה לא משהו בסדר גודל של פקיד באוצר". היא הזכירה בהקשר זה את ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל שהגדיל משמעותית את תקציב החינוך.

 

שרת החינוך התייחסה גם למאבק הסטודנטים ואמרה כי אלו שלומדים במוסדות להשכלה גבוהה התבקשו להיות שותפים מלאים בוועדות ואפילו בהצבעות. "הם הולכים שבי אחר סיסמאות. הצענו שותפות מלאה ונציע גם הלאה. ההשכלה הגבוהה במשבר, יש ירידה ברמת ההוראה, יש התרסקות של הספריות, כאשר הייתי מרצה לפני שלוש שנים הייתי מביאה ספרים מהבית, מצלמת דפים ועוברת על החוק בגלל זכויות יוצרים, כדי שהסטודנטים יוכלו לקרוא ספרים רלוונטיים. לו היתה מערכת השכלה גבוהה בחינם היינו יכולים להיות כמו איטליה, שם האוניברסיטאות נראות כמו תיכונים".

 

תמיר כיוונה את דבריה לכך שבשבוע הבא אמור שר התמ"ת, אלי ישי, להביא הצעת חוק לפיה העיריות יממנו את החינוך החרדי כמו את החינוך הממלכתי, נושא שהיא מתנגדת לו. לדבריהף הדבר ייפגע קשות בחינוך הממלכתי, אלא אם כן החרדים יקבלו את העקרונות המנחים את החינוך הממלכתי. "כולם הולכים עם אלי ישי ואני מקנאה. אני מצדיעה להם כי הם אומרים שזה הדבר החשוב להם - והם משיגים את מה שהם רוצים. בשנה הבאה הם יבואו עם יעד אחר וישיגו אותו".


פורסם לראשונה 21/12/2006 00:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
יולי תמיר תוקפת
צילום: צפריר אביוב
מומלצים